piątek, 9 maja, 2025

Muzeum Etnograficzne przyjazne niepełnosprawnym

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zostało wyróżnione w konkursie na najlepsze krakowskie działania skierowane do osób niepełnosprawnych. Placówka została doceniona za projekt „Zamigaj w MEK”.

Celem organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa konkursu „Kraków bez barier” jest promowanie działań, które ułatwiają funkcjonowanie w mieście osobom niepełnosprawnym. Nagradzane są dobre praktyki, innowacje, rozwiązania architektoniczne i inne inicjatywy pozwalające im pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono Muzeum Etnograficzne w Krakowie, które zorganizowało konkurs na znak migowy pod hasłem „Zamigaj MEK”. Wzięły w nim udział osoby głuche oraz inne posługujące się językiem migowym. Jego celem było znalezienie nowego sposobu prezentowania muzeum, innego niż zwykłe „miganie” go litera po literze.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...