niedziela, 23 czerwca, 2024

Muzeum Pamięci Sybiru przedłuża akcję „Niedzielne zwiedzanie z przewodnikiem”

Marcowa oferta Muzeum Pamięci Sybiru – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem w niedzielne przedpołudnie – spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Dyrektor placówki przy Węglowej zadecydował o przedłużeniu akcji.

„Niedzielne zwiedzanie z przewodnikiem” to propozycja dla osób indywidualnych, które chciałyby zobaczyć wystawę stałą Muzeum Pamięci Sybiru w towarzystwie przewodnika będącego jednocześnie pracownikiem Muzeum. Oferta ta obowiązuje w marcowe niedziele o godzinie 9.45. Bilety kosztują 35 złotych (normalny) i 30 złotych (ulgowy).

– Nasi pracownicy znają doskonale ekspozycję, niektórzy z nich uczestniczyli w jej tworzeniu – mówi Monika Szarejko, kierowniczka Działu Wystawy Stałej. – Wszyscy oni przeszli takie samo szkolenie i egzamin, jakich wymagamy od certyfikowanych przez nas przewodników zewnętrznych – zaznacza.

Na każde niedzielne zwiedzanie przewidziano pulę 25 biletów, ale Muzeum było gotowe powitać nawet najmniejszą liczbę osób. – Miło było przekonać się, że nasz pomysł spotkał się z takim odzewem – przyznaje Paweł Kalisz, który oprowadzał gości w pierwszą niedzielę marca. – Wśród zwiedzających tamtego dnia pojawili się także potomkowie Sybiraków – dodaje.

Dostępna pula biletów została wykupiona już w drugim tygodniu obowiązywania oferty, ale do kas Muzeum cały czas dzwonią chętni. – Wobec tak dużego zainteresowania przedłużamy akcję na kolejny miesiąc. Bilety na kwiecień są już dostępne – mówi Dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru, prof. Wojciech Śleszyński.

„Niedzielne zwiedzanie z przewodnikiem” odbędzie się w niedziele: 2, 16, 23 i 30 kwietnia, czyli z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej. Bilety można zarezerwować telefonicznie lub mailowo (+48 85 672 36 00, e-mail: bilety@sybir.bialystok.pl) oraz na stronie internetowej Muzeum Pamięci Sybiru: bilety.sybir.bialystok.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...