poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Najbliższe wydarzenia w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Tajemnice „De revolutionibus…” Zapraszamy na spotkanie do Ratusza Staromiejskiego

Wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką oraz Książnicą Kopernikańską, w ramach wydarzeń wpisanych w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Muzeum Okręgowe w Toruniu ma przyjemność zaprosić na spotkanie z twórcami programu „Astronarium” – dr. hab. Maciejem Mikołajewskim prof. UMK i redaktorem Bogumiłem Radajewskim pt. „Tajemnice De revolutionibus. Astronomia w księgach zapisana. Ekskluzywna podróż po świecie dawnej i współczesnej astronomii”.


Następnie – „Oryginały dzieła Kopernika na wyciągnięcie ręki”, czyli pokaz dawnych i aktualnych dzieł astronomicznych, które poprowadzi Magdalena Awianowicz z Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej. Spotkanie przy wystawie „Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania… Wokół De revolutionibus Mikołaja Kopernika”, która została przedłużona do 14 maja 2023 r.

Zapraszamy w środę 10 maja 2023 r. o godz. 13.00 do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego
I Toruńska Noc Muzeów

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza 13 maja 2023 r. (sobota) w godz. 18.00–00.00 do udziału w I Toruńskiej Nocy Muzeów zorganizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

W programie m. in. prelekcje, spotkania, warsztaty przy wystawach, oprowadzania kuratorskie, konkursy, kiermasz książek oraz nocne wejście na Wieżę Ratuszową. SzczegółyTUTAJ 10. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w jubileuszowej 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Muzeum Okręgowym w Toruniu. 

W dniach 13 i 14 maja
przygotowaliśmy specjalna ofertę w naszych oddziałach: Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów i Muzeum Twierdzy Toruń do skorzystania z której gorąco zachęcamy. Wystawa „Kowno” organizowana we współpracy z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Torunia

Ekspozycja jest poświęcona miastu partnerskiemu Torunia – Kownu na Litwie. Prezentuje współczesny obszar tego miasta o wielowiekowcych tradycjach pod względem kultury, sztuki ulicznej, sportu i infrastruktury, nauki oraz zieleni w przestrzeni miejskiej. 

Wystawa czynna od 13 maja 2023 r. na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego Oprowadzania kuratorskie po „Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku”

Zapraszamy serdecznie na kolejne oprowadzania kuratorskie po „Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku” w Ratuszu Staromiejskim w piątki 12 i 19 maja 2023 r. o godzinie 14.00.

Kustosz zbioru malarstwa i rzeźby polskiej – Anna Kroplewska-Gajewska w interesujący sposób opowie o dziełach sztuki w kontekście czasu, w którym powstały i w odniesieniu do ich reprezentacji w nurtach i stylach w sztuce. Ponadto unaoczni kompozycję dzieł zwracając szczególną uwagę na odczytanie intencji artystów. Udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.
ZAPRASZAMY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...