piątek, 7 października, 2022

Nie tylko muzealia

Muzealne mury bywają czasem miejscem, gdzie swoje pasje realizują lokalni artyści czy twórcy. Tak jest na przykład w wejherowskim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, pod którego dachem działa Zespół Wokalny Art’n’Voices.

Zespół istnieje od 10 lat. W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku posiada dziesięć nagród Grand Prix oraz 4 płyty.

Muzealnicy z dumą i radością dzielą się informacjami na temat działalności, planów artystycznych oraz osiągnięć Art’n’Voices. Do tych ostatnich na pewno warto zaliczyć Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznaną z okazji 10-lecia działalności artystycznej zespołu czy nominację do Nagrody Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii muzyka współczesna za płytę „Midnight Stories”.

W najbliższym czasie zespół wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie organizuje Festiwal ArteFonie, w ramach którego zaplanowano cykl koncertów oraz konkurs kompozytorski. Zespół zamierza także wyruszyć w trasę koncertową. 

Więcej informacji o zespole Art’n’Voices na stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Edukacyjny październik w MIIT

0
Ogród Doświadczeń...

143. urodziny MNK!

Pamięci amerykańskich lotników

Ostatnie dni z Witkacym w MNW