niedziela, 14 kwietnia, 2024

NIECISZA – wystawa malarstwa i rysunku Anny Tajak w BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wernisaż i wystawę twórczości artystki młodego pokolenia, uznanej pejzażystki – Anny Tajak. Wystawa NIECISZA odbędzie się w Galerii SOKÓŁ (foyer sali koncertowej w głównym budynku MCK SOKÓŁ) i zaprezentuje najświeższe prace malarki na płótnie i papierze.

Anna Tajak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zdobywczynią pierwszego miejsca w konkursie o Dyplom Roku (Stowarzyszenie Przyjaciół Akademii, 2019), dwukrotną finalistką konkursu o Nagrodę Eibischa (w 2023 roku wyróżnienie honorowe), laureatką pierwszego miejsca w Małym Zimowym Salonie Młodych (Fundacja Wojciecha Weissa, 2019) oraz finalistką II Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna (2023).

Artystka, urodzona w Gorlicach, dorastająca w Bieczu, a obecnie mieszkająca w Krakowie, już teraz, w młodym wieku, przejawia dużą dojrzałość formy i wyczucia koloru. Wie, jak operować tymi środkami, by zawrzeć w obrazie maksimum wrażenia bez nadmiernego przegadania tematu i rutyniarskiej dosłowności. Na warsztat wzięła pejzaż – kategorię malarstwa wymagającą silnej intuicji, by uniknąć banału. Jej impresyjne, acz malowane z lekkością dotknięć pędzla krajobrazy ukazują efemeryczne zjawiska pogodowe lub liminalne i ulotne momenty dnia i nocy, co nadaje im niezwykłego nastroju.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 (Galeria SOKÓŁ, foyer sali koncertowej w głównym budynku MCK SOKÓŁ), a wystawę będzie można oglądać do 17 marca 2024 roku. Dodatkowo w czwartek 22 lutego o godzinie 16.00, w przestrzeni BWA SOKÓŁ artystka osobiście poprowadzi warsztaty z malarstwa pejzażowego dla dorosłych.
Więcej na www.bwasokol.pl

Alicja Gołyźniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...

Jarmark Wielkanocny w podpoznańskim Mu...

Wraz z nadejściem wiosny Muzeum Narodowe Rolnictwa zaprasza do Szreniawy (gmina...