niedziela, 1 października, 2023

Nieujarzmione rośliny Muranowa

Zapraszamy na kolejny spacer botaniczno-historyczny śladami nieujarzmionych roślin Muranowa, który odbędzie się 3 czerwca 2023 r. o godzinie 16:00. Spacer towarzyszy wystawie czasowej „Korzenie powstania. Opór w getcie warszawskim”, a przewodnikiem będzie botanik Adam Kapler.

Spacer jest kontynuacją wycieczki z 30 kwietnia, podczas której mieliśmy okazję przyjrzeć się muranowskim roślinom – tym znanym i tym mniej znanym, lubianym i tępionym jako chwasty. Poprowadzi nas stworzona w latach 1946-1949 przez prof. Romana Kobendzę lista gatunków porastających ruiny warszawskiego getta. Roślinność muranowska, która przed wojną rosła spontanicznie w ogródkach i na podwórzach domów,  jako pierwsza powróciła na gruzowiska i do dzisiaj bywa spotykana w okolicy. 

Rośliny z listy prof. Kobendzy, które będziemy obserwować i poznawać podczas spaceru, utworzą kwietną łąkę pamięci, będąca częścią wystawy plenerowej „Korzenie powstania. Opór w getcie warszawskim” towarzyszącej tegorocznemu Marszowi Pamięci.

Data i godzina spaceru: 3 czerwca 2023, 16:00

Oprowadza: Adam Kapler

Miejsce zbiórki: gmach Żydowskiego Instytutu Historycznego (ul. Tłomackie 3/5)

Zapisy mailowe przyjmujemy pod adresem rezerwacja@jhi.pl.

Źródło: https://www.jhi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora