czwartek, 20 czerwca, 2024

Niezwykłe warsztaty w łańcuckim Zamku

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na otwarte i dostępne warsztaty, realizowane w ramach przedsięwzięcia grantowego „Klucz program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”. Na uczestników czekają zajęcia kulinarne, plastyczne, teatralne i stolarskie.

Wydarzenie o charakterze integracyjnym i włączającym, jest skierowane do osób w każdym wieku. Warsztaty są realizowane przez instruktorów specjalizujących się w realizacji wybranych tematów, we współpracy z pracowniczkami Działu Edukacji Muzealnej. Uczestnicy warsztatów nie tylko wezmą udział w spotkaniach tematycznych, ale także dowiedzą się więcej o historii i zbiorach Muzeum.

Zajęcia odbędą się w dniach:

– 24 maja 2023 (środa): wiosenny warsztat kulinarny 11:00

– 28 maja 2023 (niedziela): warsztat plastyczny 10:00

– 3 czerwca 2023 (sobota): warsztat teatralny 10:00

– 4 czerwca 2023 (niedziela): warsztat stolarski godzina 12:00 i 14:00

Koszt udziału w warsztatach to 1 zł/os. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: 177493886, 177493895.

„Klucz program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie” jest realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie dostępności wydarzeń kulturalnych i wydarzeń artystycznych oraz angażowanie rodziny, opiekunów, terapeutów i specjalistów ze społeczności lokalnej Muzeum.

„Klucz” to nowy sposób otwarcia Muzeum na potrzeby publiczności ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością poprzez organizację wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, zakup wyposażenia i zdobycie nowych kompetencji przez pracowników naszej instytucji.

Wydarzenia kulturalne i warsztaty artystyczne odbywają się w ramach przedsięwzięcia grantowego KBB/087 „Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie” realizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier” przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa, na podstawie umowy nr POWR.04.03.00-00-0071/20 z dnia 26 marca 2021r.

Źródło: Muzeum – Zamek w Łańcucie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...