czwartek, 21 września, 2023

Nowy dyrektor Muzeum Historii Kielc

Muzeum Historii Kielc ma nowego dyrektora – został nim Grzegorz Maciągowski. jego kadencja na tym stanowisku potrwa trzy lata.

Nowy dyrektor odebrał nominację we wtorek, 29 grudnia, z rąk prezydenta Kielc Bogdana Wenty. Obejmie stanowisko 1 stycznia.

Chcę usytuować Muzeum Historii Kielc w nowym kontekście. Czas, w którym żyjemy, jest niezwykle dynamiczny. Ta dynamika odnosi się przede wszystkim do środków komunikacji i możliwości budowania przekazu, również oferty muzealnej. Muzeum Historii Kielc powinno być dostępne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również dla kielczan, ludzi związanymi z Kielcami, którzy mieszkają na całym świecie. To muzeum musi również dostosowywać się do bieżącej historii, gromadzić również współczesne pamiątki, dokumentować to, co dzieje się teraz i to, co było kiedyś

mówił w dniu nominacji.

Grzegorz Maciągowski jest absolwentem bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe na kierunkach strategiczne zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Przez wiele lat pracował w dziale marketingu dużej firmy i prowadził zajęcia dla studentów. Podkreśla, że zdobyte w ten sposób doświadczenie i jego pasja kolekcjonerska (kolekcjonuje obrazy) w połączeniu z kompetencjami pracowników muzeum może przynieść ciekawe efekty.

W konkursie na dyrektora Muzeum Historii Kielc G. Maciągowski pokonał trzech innych kandydatów. Zastąpi pełniącego obowiązki dyrektora Krzysztofa Myślińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora