poniedziałek, 11 maja, 2026

Oczy Wojny – wystawa, Tatarzy krymscy – film

Muzeum Pomorza Środkowego w  Słupsku zaprasza:

Wystawa „Oczy wojny” to wystawa poświęcona obrońcom Azowstalu. Prezentowane na niej są zdjęcia autorstwa Dymitro Kozatskyi’a, który rejestrował codzienne życie żołnierzy pułku „Azowa” oraz 66 portretów jego kolegów, którzy ponieśli śmierć broniąc swoich pozycji. Wystawa dostępna jest w języku ukraińskim i polskim. Do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku trafiła dzięki uprzejmości pana Oleksandra Plodystyi’a, Konsula Ukrainy.

Uzupełnieniem wystawy jest dwudziestominutowy film ukraińskiego artysty Yevhena Tkacha „Tatarzy krymscy”, który powstał w ramach projektu „Tożsamość w zagrożeniu” („Identity on the Line”) realizowanego przez słupskie muzeum od 2019 roku wraz z partnerami z Norwegii, Szwecji, Danii, Słowenii, Chorwacji i Litwy, a dotyczącego wybranych procesów migracyjnych, które miały miejsce w Europie w ostatnich stu latach.

Zarówno wystawę, jak i film można zobaczyć nieodpłatnie w Sali Wernisażowej imienia Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu w godzinach otwarcia muzeum.

tekst: Marzenna Mazur, Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...

Bezpieczeństwo danych – codzienne kopi...

W dzisiejszych czasach dane cyfrowe stanowią serce każdej instytucji muzealnej....

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...