sobota, 13 lipca, 2024

Odwiedź samotne zwierzaki!

Już za tydzień, w ostatnią sobotę czerwca, po raz drugi odbędzie się dzień otwarty Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie.

To doskonała okazja, aby spędzić miło czas, zwiedzić nowoczesny obiekt, a przede wszystkim poznać jego mieszkańców. Obecnie w Schronisku na nowe domy czekają aż 92 psy i 79 kotów.

Podczas dnia otwartego będzie można dowiedzieć się m.in. jak przebiega proces adopcyjny i jak przygotować się na przyjęcie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny. Na miejscu będą pracownicy i wolontariusze Schroniska oraz przedstawiciele organizacji społecznych, pomagających zwierzętom – wszyscy bogaci w doświadczenia i wiedzę z tego zakresu.  Zainteresowane osoby będą miały okazję porozmawiać z wolontariuszami i zapoznać się z zasadami wolontariatu. Działania Schroniska będzie można wesprzeć kupując unikalne schroniskowe gadżety.

Swoją działalność zaprezentują organizacje społeczne współpracujące ze Schroniskiem m.in.: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród, Fundacja BatMom dla nietoperzy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, takich jak wóz strażacki, malowanie buziek czy robienie zwierzątek z balonów.

Jednak gwiazdami wydarzenia będą oczywiście psy i koty – podopieczni Schroniska. Najodważniejsze psiaki zaprezentują się nawet na scenie. Wszystko po to, aby ktoś zwrócił na nie uwagę i pokochał.

– W ubiegłym roku podczas dnia otwartego odwiedziło nas kilka tysięcy osób – mówi Ewa Mrugowska, kierowniczka Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie. – Prawdziwym sukcesem było jednak to, że niektórzy z nich faktycznie wrócili z chęcią zaadoptowania psa lub kota.  W tym wydarzeniu ważna jest również edukacja, promowanie adopcji zwierząt, uwrażliwianie ludzi na ich los. Szczególnie teraz, u progu wakacji, podczas których tak wiele psów jest porzucanych, to ważne, aby zwracać uwagę na ich krzywdę i pokazywać, jak można pomagać. 

Podczas dnia otwartego będzie można też zwiedzić nowy obiekt. Trasa spaceru została ustalona tak, aby nie zakłócać spokoju lokatorów, a zwiedzanie będzie odbywało się w niewielkich grupach.

Dzień otwarty odbędzie się 29 czerwca w godz. 12 – 15 na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie przy ul. Zwierzęcy Zakątek 1.

Paulina Łątka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...