niedziela, 7 sierpnia, 2022

Picasso okiem Otero

Od środy, 6 lipca, Museo Picasso Malaga prezentuje wystawę Picasso okiem Otero. To wybór około pięćdziesięciu fotografii z Archiwum Fotograficznego Roberto Otero, które są częścią kolekcji Museo Picasso w Maladze. Fotografie te będą prezentowane obok niepokazywanych wcześniej materiałów archiwalnych z Archiwum Fotograficznego Roberto Otero. Są wśród nich prace redakcyjne argentyńskiego fotografa oraz niektóre notatniki, w których zapisywał swoje rozmowy z Picassem.

Fotografie ukazują codzienne życie Pabla Picassa, czy to podczas pracy nad najnowszą wystawą ceramiki w Vallauris, czy też przyjmującego przyjaciół i gości w towarzystwie żony, Jacqueline Roque. Przedstawiają również artystę podczas jego procesu twórczego oraz dzieła sztuki, wśród których żył na co dzień. Picasso okiem Otero pokazuje również niektóre niepublikowane materiały archiwalne z Archiwum Fotograficznego Roberto Otero. Są to odręcznie pisane zeszyty, w których fotograf zapisywał swoje rozmowy z malarzem. 

Fotograf, dziennikarz, autor i dokumentalista Roberto Otero opisuje swoimi zdjęciami otoczenie urodzonego w Maladze artysty i jego życie na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Wybrane zdjęcia pokazują czasy, kiedy Pablo Picasso nie miał już nic więcej do udowodnienia w kategoriach artystycznych i wydawał się namiętnie cieszyć swobodą tworzenia, bez dźwigania brzemienia odpowiedzialności.

Archiwum ponad pięciuset zdjęć, które zostało nabyte przez Museo Picasso w Maladze w 2005 roku, obejmuje negatywy, slajdy i odbitki. Dokumentują one ostatnie lata życia Picassa, kiedy to przeniósł się do swojego domu przy ul. Notre-Dame-de-Vie w Mougins na południu Francji w 1961 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora