niedziela, 14 kwietnia, 2024

Portret samotności: Seniorzy w świetle obiektywu

Samotność to temat często omijany z powodu swojego smutku i niepokoju. To uczucie opuszczenia, które pozostawia ból po kimś, kogo nie ma obok nas. Jednak ten ból wymaga uznania i zrozumienia. Jednym ze sposobów radzenia sobie w trudnych chwilach może być udział w takich inicjatywach jak wernisaż wystawy fotograficznej „Portret samotności”.

Problem samotności osób starszych bardzo rzadko obecny jest w sferze publicznej, przez co wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia oraz skali. 
Wernisaż tej niezwykłej wystawy będzie nie tylko okazją do podziwiania minimalistycznych portretów i fotografii metaforycznie ilustrujących izolację, ale również do uczestnictwa w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących.

Wrocławskie Centrum Seniora zespół WCRS, Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie mali bracia Ubogich połączyły siły, aby zrealizować wyjątkowe wydarzenie w ramach projektu „Galeria Twórczości Seniora”.

Wystawa „Portret samotności” jest drugą odsłoną tego projektu. To seria fotografii przedstawiająca podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, którzy dzięki wolontariuszom otrzymują wsparcie, możliwość budowania relacji oraz wspólnego spędzania czasu.

Uroczyste otwarcie wzbogacą swoją obecności autor wystawy, Łukasz Drobiński oraz dr Walentyna Wnuk, andragog, gerontolog i animator, kierownik pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim, która jest laureatką konkursu „Przyjaciel Seniorów”.

Po uroczystości otwarcia odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą podopieczni stowarzyszenia i wolontariusze. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i refleksji na temat samotności oraz sposobów jej przeciwdziałania.

Nie zabraknie również artystycznych akcentów – recytacji wierszy seniora, Piotra Rakowskiego, w jego własnym wykonaniu, oraz melodii wyśpiewanych przez Emilię Jałowiecką.

Zapraszamy serdecznie do filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu na Dworcu Kolejowym (ul. Piłsudskiego 105), aby razem z nami otworzyć oczy na temat samotności seniorów i odkryć wartość, jaką niesie ze sobą pomoc wolontariuszy.

Wystawa dostępna od 22 lutego 2024 roku do zwiedzania do 7 marca 2024 roku.

Portret samotności: Seniorzy w świetle obiektywu | Wrocławskie Centrum Seniora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł