środa, 7 grudnia, 2022

Przeszłość w muzeach – muzea w przyszłości – Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w projekcie

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w projekcie wydawniczym „Przeszłość w muzeach – muzea w przyszłości. O współczesnych nurtach i tendencjach rozwoju muzealnictwa historycznego w Polsce”. Prezentacja publikacji będzie jednym z kluczowych wydarzeń towarzyszących przypadającym w 2024 r. obchodom 80-lecia działalności Państwowego Muzeum na Majdanku – pierwszej w Europie instytucji utworzonej dla upamiętnienia ofiar II wojny światowej.

Przygotowywana monografia będzie poświęcona szeroko pojętej problematyce muzealnictwa historycznego. W założeniu organizatorów ma połączyć badania z obszaru historii, muzeologii, socjologii i antropologii z naukami o sztuce i kulturze, dając możliwie kompletne i wnikliwe spojrzenie na omawiane zagadnienia. Do udziału w projekcie zaproszeni są historycy, kulturoznawcy, historycy sztuki, antropolodzy, literaturoznawcy, muzealnicy i edukatorzy.

Zakwalifikowane artykuły zostaną zaprezentowane podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej przez Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie w ramach programu obchodów 80. rocznicy powstania instytucji.

Termin nadsyłania abstraktów do monografii upływa 30 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora