wtorek, 18 czerwca, 2024

Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 22 maja 2024, godz. 18.00

Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami – wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu Psyche znaczy mózg.

Kiedy jesteśmy w stanie sami stawić czoła naszym problemom i jak rozpoznać ten moment, gdy bezwzględnie potrzebujemy pomocy lekarza?

Każdy z nas, choć w różnym stopniu, napotyka w swoim życiu rozmaite trudności, zmaga się z negatywnymi emocjami i stresem. Nie jesteśmy jednak wobec nich zupełnie bezbronni.  Psychologiczne mechanizmy obronne to zwykle nieświadome sposoby unikania i redukowania potencjalnie zagrażających nam uczuć jak strach czy lęk. Z jednej strony niezastąpione dla utrzymania równowagi psychicznej, z drugiej nadmiernie i nieadekwatnie stosowane mogą być źródłem problemów psychicznych. Wizyta u lekarza nie zawsze jest konieczna, jednak zdarza się, że jest ona niezbędna. Prelegent przybliży uczestnikom wykładu mechanizmy obronne, w które wyposażona jest nasza psychika i postara się odpowiedzieć na pytania publiczności.

Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizację z seksuologii w Zakładzie Seksuologii Medycznej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie – kierownik specjalizacji – prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym –praca doktorska na podstawie badań nad lękiem napadowym. Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci, Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Autor thrillerów psychologicznych pt. „Śpiewaczka” i „Prokuratorka”.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 10 zł od osoby

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...