sobota, 18 września, 2021

Rekin na wyciągnięcie ręki

World Museum w Liverpoolu po dłuższej przerwie zaprasza do odnowionego Akwarium. Na zwiedzających czekają nowe gatunki ryb i ośmiornica o imieniu Polpo.

Odnowione Akwarium zostało ponownie otwarte 20 lipca, kilka dni przed rozpoczynającymi się w Anglii wakacjami. Odwiedzający je goście mogą liczyć na spotkanie „oko w oko” z krabami pustelnikami, rozgwiazdami, żółwiami (które są uratowanymi zwierzętami domowymi) i jaskrawo ubarwionymi wargaczami z wybrzeża Morza Irlandzkiego. Dowiedzą się, co mogą znaleźć między kamieniami w wodach lokalnych, a co w całej Wielkiej Brytanii. Zobaczą też swoje ulubione rybki „Nemo” oraz rekiny, które… wydają się uśmiechać. Wizyta w Akwarium to także okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o świecie, w którym żyją zwierzęta i o tym, jak je chronić, ponieważ muzeum przywiązuje dużą wagę do edukacji w zakresie bioróżnorodności.

Akwarium znajduje się na pierwszym piętrze World Museum. Jest otwarte od wtorku do soboty, w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora