poniedziałek, 25 września, 2023

Robert Andrzejczyk dyrektorem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Robert Andrzejczyk został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Przez ostatni rok pełnił obowiązki dyrektora tej instytucji.

Robert Andrzejczyk jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W 2017 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Pracował w Ministerstwie Finansów (radca ministra), Ministerstwie Spraw Zagranicznych (konsul, radca ekonomiczny) oraz Ministerstwie Sportu i Turystyki (dyrektor Biura Dyrektora Generalnego). W latach 2017-2020 był prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej równolegle (2018-2020 r.) zajmując stanowisko wiceprezesa European Travel Commission (ETC), gdzie nadzorował obszar promocji.

W lipcu 2021 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powołał Roberta Andrzejczyka na stanowisko p.o. dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Decyzja o nominacji na stanowisko dyrektora instytucji zapadła po analizie wyników dotychczasowej działalności i aktywności na rzecz budowania wizerunku i dalszego rozwoju muzeum oraz po uzgodnieniu kandydatury z Fundacją Rodziny Józefa Piłsudskiego – współzałożycielem placówki.

ŹródłoMKiDN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora