poniedziałek, 27 maja, 2024

Rusza kolejny program certyfikacji przewodników po ŻIH

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu certyfikacyjnego dla przewodniczek i przewodników po wystawie stałej ŻIH „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.

Wiosną 2024 r. Dział Edukacji ŻIH organizuje program certyfikacyjny dla przewodników miejskich z zakresu wystawy stałej ŻIH „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”.

Wystawa Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu poświęcona jest mieszkańcom warszawskiego getta, członkom i członkiniom Oneg Szabat, konspiracyjnej grupy dokumentującej los polskich Żydów w czasie II wojny światowej. Twórcą grupy był historyk, dr Emanuel Ringelblum, a stworzona przez nią kolekcja dokumentów jest zarówno jednym z najważniejszych zbiorów dotyczących Zagłady, jak i świadectwem oporu intelektualnego i duchowego. Na naszej wystawie prezentujemy oryginalne dokumenty z getta – listy, testamenty osób idących na śmierć, relacje świadków i ofiar ludobójstwa, które gromadzono i porządkowano w ocalonym budynku dawnej Głównej Biblioteki Judaistycznej, dziś – siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy i liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba uczestników jest ograniczona. Szkolenie zakończone będzie egzaminem certyfikującym polegającym na oprowadzeniu po wystawie.

Zapisy przyjmujemy do 16 kwietnia 2024. Jedyną formą zapisu na kurs jest wypełnienie formularza.

Na szkolenie zostaną zaproszone tylko te osoby, które prześlą zgłoszenie i zmieszczą się w limicie miejsc. Szkolenie odbędzie się 23 kwietnia o godz. 10.00-12.30, zaś egzamin przeprowadzimy w dniach 6-7 maja. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymają certyfikat.

Pytania prosimy kierować na maila: edukacja@jhi.pl

Zapraszamy!

Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...