niedziela, 14 kwietnia, 2024

„Słoneczniki” na wyjeździe

8 czerwca w Muzeum Narodowym Sztuki Zachodniej w Tokio otwarto wystawę  „Arcydzieła londyńskiej National Gallery”. Wystawa, którą będzie można oglądać do 18 października, jest efektem współpracy National Gallery i Yomiuri Shimbun.

Wystawa wybitnych dzieł obejmujących 450 lat historii sztuki pierwotnie miała zostać otwarta 3 marca, ale plany trzeba było zmienić z powodu koronawirusa. Można na niej obejrzeć ok. 60 obrazów, od włoskiego renesansu do początku XX wieku. Najważniejsze z nich to „Autoportret Rembrandta w wieku 34 lat” (1640), „Młoda kobieta siedząca przy dziewicy” Vermeera (około 1670–2) oraz „Słoneczniki” Vincenta van Gogha (1888), które można oglądać w Japonii po raz pierwszy.

Z Tokio wystawa powędruje do Narodowego Muzeum Sztuki w Osace, a później – już pod nazwą „Od Botticellego do Van Gogha: arcydzieła z National Gallery w Londynie” – do National Gallery w australijskiej Canberze. Cała trasa ma potrwać około roku.

Miłośnicy sztuki mogą obejrzeć „Arcydzieła z National Gallery” bez konieczności wychodzenia z domu. 30-minutową wycieczkę po wystawie z kuratorem Yusuke Kawase z Narodowego Muzeum Sztuki Zachodniej i Christine Riding, Jacobem Rothschildem z National Gallery można obejrzeć w sieci: www.britishcouncil.jp/en/programmes/arts/national‐gallery‐online‐guided-exhibition-tour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...

Jarmark Wielkanocny w podpoznańskim Mu...

Wraz z nadejściem wiosny Muzeum Narodowe Rolnictwa zaprasza do Szreniawy (gmina...