niedziela, 21 lipca, 2024

„Słoneczniki” na wyjeździe

8 czerwca w Muzeum Narodowym Sztuki Zachodniej w Tokio otwarto wystawę  „Arcydzieła londyńskiej National Gallery”. Wystawa, którą będzie można oglądać do 18 października, jest efektem współpracy National Gallery i Yomiuri Shimbun.

Wystawa wybitnych dzieł obejmujących 450 lat historii sztuki pierwotnie miała zostać otwarta 3 marca, ale plany trzeba było zmienić z powodu koronawirusa. Można na niej obejrzeć ok. 60 obrazów, od włoskiego renesansu do początku XX wieku. Najważniejsze z nich to „Autoportret Rembrandta w wieku 34 lat” (1640), „Młoda kobieta siedząca przy dziewicy” Vermeera (około 1670–2) oraz „Słoneczniki” Vincenta van Gogha (1888), które można oglądać w Japonii po raz pierwszy.

Z Tokio wystawa powędruje do Narodowego Muzeum Sztuki w Osace, a później – już pod nazwą „Od Botticellego do Van Gogha: arcydzieła z National Gallery w Londynie” – do National Gallery w australijskiej Canberze. Cała trasa ma potrwać około roku.

Miłośnicy sztuki mogą obejrzeć „Arcydzieła z National Gallery” bez konieczności wychodzenia z domu. 30-minutową wycieczkę po wystawie z kuratorem Yusuke Kawase z Narodowego Muzeum Sztuki Zachodniej i Christine Riding, Jacobem Rothschildem z National Gallery można obejrzeć w sieci: www.britishcouncil.jp/en/programmes/arts/national‐gallery‐online‐guided-exhibition-tour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...