niedziela, 10 grudnia, 2023

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj

21 września o godz 18:00 zapraszamy do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj pt. „Higiena cyfrowa nie ma metryki – dlaczego internet i smartfony wpływają na nasze życie bez względu na wiek?”

Poczucie własnej wartości, zadowolenie z życia i pracy, relacje z innymi, nasze talenty i pamięć – na to wszystko ogromny wpływ wywierają treści, do których mamy dostęp przez internet. Smartfony, gry i media społecznościowe bardzo silnie oddziałują na nasze mózgi, bez względu na wiek. Jak ich używać, aby chronić swoje zdrowie? Wykład poprowadzi twórczyni Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa i autorka książki „Wychowanie przy ekranie”, Magdalena Bigaj. Uczestnicy i uczestniczki będą potrafili zauważyć obszary w swoim życiu, które są szczególnie narażone na negatywne konsekwencje używania ekranów i poznają proste rozwiązania, których wdrożenie w codziennym życiu pozwala lepiej funkcjonować w świecie wypełnionym nowymi technologiami.

Magdalena Bigaj – twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Autorka książki “Wychowanie przy ekranie”. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej (2022) oraz wykorzystanego w nim narzędzia badawczego Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej. Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii. Autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women. Mama trójki dzieci.

Wstęp wolny, liczba miejsc siedzących ograniczona.

tekst: Patrycja Pastuszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...