niedziela, 1 października, 2023

Studia Podyplomowe „Ochrona dziedzictwa kulturowego: muzea, edukacja, turystyka”

Zapraszamy na odcinek podcastu „Posłuchaj Muzeum”, w który dr hab. Janusz Trupinda, Dyrektor MZM rozmawia z dr Michaliną Petelską z Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego na temat nowego programu Studiów Podyplomowych „Ochrona dziedzictwa kulturowego: muzea, edukacja, turystyka”, które prowadzone są prowadzone są przez Wydział Historyczny UG.

Partnerem strategicznym, współtworzącym program jest Muzeum Zamkowe w Malborku, dzięki czemu absolwenci uzyskują preferencje przy zatrudnieniu w trzech oddziałach Muzeum Zamkowego w Malborku. Drugim partnerem Studiów jest Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Studia adresowane są w szczególności do pracowników muzeów, instytucji sprawujących opiekę nad zabytkami wykorzystywanymi do celów turystycznych oraz pozostałych instytucji kultury, a także do wszystkich osób zainteresowanych zarządzaniem, ochroną i potencjałem turystycznym dziedzictwa kulturowego. Studia dla praktyków przygotowane przez praktyków: kadra dydaktyczna Studiów Podyplomowych składa się z pracowników muzeów oraz interdyscyplinarnego zespołu specjalistów z kilku wydziałów UG.

Szczegółowy plan studiów, informacje o opłacie i rekrutacji w zakładce Studia / Studia podyplomowe na stronie: historia.ug.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora