czwartek, 21 września, 2023

ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ – XI EDYCJA

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Święta Rodziny Krakowskiej!

28.05.2023 niedziela godz. 11-19 tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków
26-28 maja 2023 w instytucjach kultury, sportu i rekreacji


Święto Rodziny Krakowskiej, to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalno-rodzinny krajobraz Krakowa. Już po raz trzeci w dniach 26-28 maja br. zostanie zorganizowane w formule trzydniowej, która została ciepło przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Aktywności dla rodzin zostaną zorganizowane, równolegle w różnych punktach Krakowa, w podmiotach miejskich i komercyjnych prowadzących działania na rzecz krakowskich rodzin. W ciągu trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w przygotowanych z tej okazji piknikach, grach miejskich i plenerowych, wycieczkach, spektaklach, wystawach, konkursach i warsztatach.

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej dla krakowskich rodzin w ramach tegorocznego Święta.

Kulminacyjny punkt Święta, które jest wydarzeniem plenerowym, odbędzie się w niedzielę 28 maja br., w tym roku po raz pierwszy, na terenach zielonych przy TAURON Arena Kraków. Zależy nam na pokazaniu kolejnego, atrakcyjnego i zielonego obszaru Krakowa. Tutaj rodziny będą mogły razem, aktywnie spędzić czas biorąc udział w różnorodnych pokazach, warsztatach i konkursach, będzie również możliwość skorzystania z porad i badań, których udzielać będą pracownicy służby zdrowia. Ciekawe pokazy i moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, przygotują przedstawiciele służb mundurowych. Tematem przewodnim Święta będzie szeroko rozumiana aktywność ponad pokoleniowa rodzin, pod hasłem: „Rodzina to drużyna”.

Teren Święta zostanie podzielony tematycznie: Rodzina to drużyna w kulturze, w sporcie i rekreacji, w edukacji i rozrywce, w ekologii, w zdrowiu i w bezpieczeństwie. W wydzielonych obszarach będą odbywać się pokazy, prezentacje i animacje w tym przeprowadzenie pokazów z zakresu ratownictwa (w tym m.in. drogowego i wodnego), pokazy straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie również możliwość podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim jest krew w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa – „Krwiobus”. Chętni będą mogli również zarejestrować się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Pracownicy Służby Zdrowia będą udzielać porad i prowadzić akcje profilaktyczne. Panie z grupy wiekowej od 50 do 69 (zgodnie z zasadami refundacji NFZ) będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Wszyscy Krakowianie będą mogli wesprzeć podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zorganizowanej na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt zbiórce zabawek i żywności, drobne datki składane do puszek, czy też poprzez adopcję psów z krakowskiego schroniska. Na scenie zlokalizowanej w centralnym miejscu, cały czas będzie można podziwiać i oglądać występy solistów, grup wokalnych i tanecznych, spektakle teatralne i różnorodne pokazy. Tutaj, będzie miał miejsce koncert finałowy – przy dźwiękach znanych i lubianych utworów można będzie pośpiewać i zatańczyć.

Mamy nadzieję, że wspólne działania różnych instytucji i firm sprawią, że tegoroczne Święto Krakowskiej Rodziny będzie dla krakowian integrującym, wielopokoleniowym, rodzinnym spotkaniem i pomoże odkryć bogatą oraz różnorodną ofertę aktywności sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych dostępnych w naszym mieście. Jak również stanowić będzie zachętę do rodzinnego i aktywnego spędzania czasu. Wspólne świętowanie pokaże, że Kraków jest miastem przyjaznym rodzinie, atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pobytu, dbającym o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i gości.

Zapraszamy do udziału wszystkie krakowskie rodziny oraz gości przebywających w naszym mieście!

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej będzie dostępny na stronie www.kkr.krakow.pl

W ramach Święta Rodziny Krakowskiej Muzeum Krakowa zaprasza na poniższe wydarzenia:

  • LEGENDY ZAKLĘTE W ŚWIETLE I CIENIU
  • WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Źródło: Muzeum Krakowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj

0
21 września o god...

Koncert z cyklu Blues Fama

Seminarium o lnie

Warsztaty ceramiczne