wtorek, 18 czerwca, 2024

Teatr Letni – kolejny sezon czas zacząć!

Zapowiada się atrakcyjnie –  wiele różnorodnych koncertów, kabarety, wydarzenia artystyczne, stand-y, a nawet gala sportów walki! W repertuarze m.in. Vito Bambino, Wielki Turniej Tenorów, zwycięzca Eurowizji, członek kultowego zespołu The Kelly Family i wielu innych!

Wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych, dla tych, którzy – jak mawiał klasyk – lubią tylko te piosenki, które dobrze znają, ale i dla tych, którzy szukają nowych wrażeń, nie tylko muzycznych. Wszystko to odnajdą na pewno w Amfiteatrze w parku Kasprowicza.

  • Pełny repertuar znajdziecie na stronie www.teatrletni.pl/wydarzenia. To jeszcze oczywiście nie wszystkie wydarzenia, kalendarz jest na bieżąco aktualizowany. 

Galeria Amfiteatr

Wszystko rozpoczęło się całkowitą nowością – Galerią Amfiteatr, która zainaugurowała działalność 6 maja na tarasie Teatru Letniego.

To kuratorski projekt duetu Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio), który ma na celu promocję artystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Zaprezentowane prace zostały wyłonione w konkursie i zostały wybrane przez profesjonalne jury.  

– Galeria Amfiteatr to przestrzeń plenerowa otwierająca się na spektakularną bryłę Teatru Letniego. Idea otwartości zawarta w bryle obiektu jest także myślą przewodnią galerii.– wyjaśnia Katarzyna Zimnoch, kuratorka projektu.

Sportowe emocje

11 maja czeka nas moc sportowych wrażeń podczas Seaside Battles MM 5. Po niezwykle udanej gali w czerwcu ubiegłego roku, organizacja SBS ponownie zawita do szczecińskiego amfiteatru, aby dać kibicom sportów walki emocje na najwyższym poziomie.

W karcie walk nie zabraknie dobrze znanych lokalnych bohaterów, takich jak aktualny zawodnik organizacji KSW – Wojciech Kulkinio Janusz,  Grzegorz Patra czy Kamil Kaczmarek. Oprócz standardowych walk w MMA, będziemy mieli okazję oglądać pojedynek bokserski, także w formule muay thai.

Sand-up i kabarety

Tuż po sportowych emocjach – 18 maja Amfiteatr zostanie oddany we władanie stand – upu. Wystąpi czołówka polskich standuperów, m.in. Kacper Ruciński – jeden z prekursorów tego gatunku w Polsce i Wiolka Walaszczyk – jedna z najpopularniejszych standuperek, także  Adam Van Bendler, Błażej Krajewski, Tomasz Boras, Czarek Sikora czy Tomek Kołecki.

Ale to nie koniec śmiechu, bo 25 maja na widzów czeka prawdziwa komediowa i satyryczna uczta, czyli Polska Noc Kabaretowa 2024 ! „Przybywamy do Was z najbardziej wysportowaną kabaretową ekipą wszech czasów. Po miesiącach treningów, wycieńczających obozów szkoleniowych i niekończących się przygotowań przedstawiamy program pobijający wszystkie rekordy świata. Mamy zamiar pokazać kabaretowy program na miarę igrzysk olimpijskich” – zapowiadają wykonawcy. A kogo zobaczymy tym razem ? Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile.  

Kabaretowe występy powrócą we wrześniu. 8. 09.  wystąpi Kabaret – Hrabi z program „Lubię to” – swoim „the best of”, czyli kompilacja skeczów i piosenek, ze wszystkich programów kabaretu.

Muzyka, muzyka

Sezon koncertowy rozpocznie się 29 maja lokalnym akcentem. Szczecińscy muzycy zapraszają na „Wielką Galę Muzyki z Bajek”! Ponad 200 artystów na scenie wykona największe hity z ulubionych bajek Walta Disney’a.

Dwa dnia później czeka nas spektakl” Mamma Mia” – to prawdziwa rewia musicalowa z tancerzami i muzyką „na żywo”.

A już 31 maja Michael Patrick Kelly zaprezentuje swój koncert „BOATS”. Piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami tworzą show z zachwycającą oprawą. Jako była dziecięca gwiazda i mnich a obecnie działacz pokojowy i odnoszący sukcesy artysta solowy niesie ze sobą historię życia, która czyni go szanowanym i podziwianym daleko poza przemysłem muzycznym.

Lipiec  przyniesie m.in. symfoniczne interpretacje hitów legendarnego zespołu ABBA.

Sierpień rozpocznie się koncertem (7 sierpnia) szwedzkiego wokalisty popowego – Måns Zelmerlöw  Zadebiutował w 2007 roku albumem pod tytułem „Stand by For…”, który w Szwecji pokrył się złotem. W 2015 roku Måns Zelmerlöw zwyciężył w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu z piosenką „Heroes”.

10 sierpnia w amfiteatrze gratka dla wszystkich wielbicieli muzyki francuskiej, czyli „Chansons de Paris!”. W wykonaniu gwiazd Royal Orkiestry Jarosława Barowa, usłyszymy największe przeboje, takich artystek i artystów, jak m.in.  Dalida, Alizze, Celine Dion, Joe Dassin, Charles Aznavour, Edith Piaf czy Mireille Mathieu,

30 sierpnia  Vito Bambino na scenie Teatru Letniego. To będzie wyjątkowy koncert dla Artysty i szczecińskiej publiczności. Po pierwsze zainteresowani spotkają się w tym roku tylko raz. Po drugie Vito po raz pierwszy zagości na deskach pięknego Teatru Letniego. Po trzecie usłyszymy i zobaczymy także zjawiskową Rosalie (Rosalie Hoffman) – polsko–niemiecką piosenkarka i kompozytorkę reprezentująca nurt  współczesnego R&B.

14 września – prawdziwa bomba dla wielbicieli Bajmu. Do Szczecina dotrze trasa przygotowana z okazji 45 – lecia tego zespołu. Ze sceny Teatru Letniego popłyną same przeboje – rockowe hity lat 90-tych i romantyczne ballady, które wszyscy znają i uwielbiają. Ale Bajm to nie tylko muzyka, to także spektakl z fantastyczną oprawa wizualną, która przeniesie widzów do świata emocji i zabawy na ponad dwie godziny.

Dla najmłodszych

1 czerwca w Dzień Dziecka Teatr Letni będzie miał magiczne oblicze. Na dzieciaki czekać będzie przygotowany specjalnie show artystów z międzynarodowej grupy Champions of Illusion, których triki i sztuczki, znane dotąd z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki!

–  Staramy się zapewnić naszym Widzom bardzo zróżnicowaną ofertę Widzów, tak aby dotrzeć do jak najszerszego odbiorcy. Od występów topowych artystów grup teatralnych i kabaretowych po gwiazdy muzyczne. Chcemy, aby Teatr Letni był miejscem wypoczynku, relaksu, ale i dobrej rozrywki dla każdego – zapewnia Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artysatycznej

Pełen program wydarzeń i rezerwacje biletów na stronie: www.teatrletni.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...