poniedziałek, 27 maja, 2024

Teatr Letni z prestiżową nagrodą TopBuilder 2024

Statuetka została przyznana w kategorii „Inwestycje” podczas gali w siedzibie SARP w Warszawie.

Nagrodę odebrał Przemysław Kołodziej, który stworzył projekt przebudowy Teatru Letniego wspólnie  z Jasonem Flanaganem z londyńskiej firmy Flanagan Lawrence.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Wyróżnienie przez kapitułę konkursową, które otrzymaliśmy pokazuje, że ambitne i niekonwencjonalne podejście do architektury może tworzyć przestrzenie kulturo- i miastotwórcze – mówi  Przemysław Kołodziej. – Dzięki polityce miasta nastawionej na promowanie odważnej architektury tworzy się przestrzenie, które służą mieszkańcom i promują miasto.

– Jesteśmy dumni z kolejnej nagrody, to dowód na to, że Teatr Letni jest perłą architektury Szczecina  – dodaje Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która zarządza Teatrem Letnim. – To przede wszystkim miejsce, w którym spotykamy kulturę, sztukę, rozrywkę, a czasami nawet wydarzenia sportowe.  Zapraszam na najbliższe wydarzenia organizowane w naszym amfiteatrze. Każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie – jak tłumaczą organizatorzy – za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów.

Doceniono również inwestycje i rozwiązania sprawdzone w eksploatacji.

Gala miała miejsce 9 maja w siedzibie SARP w Warszawie.


„BUILDER” to wiodący ogólnopolski miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu, wydawany od 25 lat.

Przypomnijmy, że Teatr Letni otrzymał nagrodę w kategorii „Przestrzeń publiczna” w Polsce w konkursie Property Design Awards. Nominowane były inwestycje zakończone w 2022 roku.

Nasz amfiteatr został również nominowany w kategorii kultura do nagrody określanej „architektonicznym Oscarem” – World Architecture Festival! Jako jeden z 16 najlepszych obiektów na świecie.

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020 a zakończyła 15 czerwca dwa lata później, oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca podczas Szczecińskich Dni Otwartych.

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

Tomasz Kuczyński, Szczecińska Agencja Artystyczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...