poniedziałek, 24 czerwca, 2024

VI Ogólnopolski Test Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956 dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Testu Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956. Uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych z całej Polski będą mieli okazję, aby wykazać się wiedzą na temat historii Poznańskiego Czerwca 1956.

Tegoroczna edycja Testu zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap zostanie zorganizowany 26 kwietnia 2024 roku w godzinach od 11:00 do 12:00 w formie zdalnej. Do pierwszego etapu zapraszamy nieograniczoną liczbę zespołów, jednak konieczne jest, aby jeden zespół składał się z trzech osób. Każda szkoła może zgłosić do udziału w konkursie tylko jeden trzyosobowy zespół.

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu nastąpi 30 kwietnia 2024 roku  na stronie internetowej Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości pod adresem: www.wmn.poznan.pl i oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Drugi etap Testu odbędzie się 4 czerwca 2024 roku w siedzibie Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 (ul. Św. Marcin 80/82) o godzinie 11.00. W drugim etapie Testu może wziąć udział maksymalnie 10 zespołów, które uzyskały najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie.

Test będzie złożony z czterech etapów. W ramach każdego z nich osoby zgłoszone do konkursu będą miały odpowiedzieć na 10 pytań. Etapy dotyczyć będą szerokiego kontekstu historycznego związanego z Poznańskim Czerwcem 1956:

  1. Wiedza związana z historią Polski w latach 1945-1956
  2. Przyczyny, przebieg i skutki strajku i demonstracji z 28 czerwca 1956 roku
  3. Postacie związane z Poznańskim Czerwcem
  4. Sposoby upamiętnienia na terenie Poznania

Uczniowie zgłoszonych szkół otrzymają od nas bibliografię, dzięki której będą mogli przygotować się merytorycznie do Testu. Materiały zostaną przesłane przez Organizatora w ciągu pięciu dniu od nadesłania zgłoszenia przez szkołę.

Uczniowie, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu Testu będą mogli skorzystać z lekcji muzealnej o Poznańskim Czerwcu 1956 i oprowadzania po ekspozycji przez pracownika Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie do 29 marca 2024 roku, do godziny
16:00. Zgłoszenia można kierować do nas drogą mailową na adres: czerwiec@wmn.poznan.pl lub telefonicznie: +48 61 852 94 64.

Osoba do kontaktu w sprawie udziału w Teście – Barbara Kokot.

Każda szkoła może zgłosić do konkursu tylko jeden zespół składający się z trzech uczniów.

Zgłoszeni uczestnicy, chcąc wziąć udział w Teście, są zobowiązani zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie dostarczyć podpisane dokumenty do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

Serdecznie zapraszamy do udziału i przesyłania zgłoszeń!

REGULAMIN KONKURSU

Partnerem VI Testu Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956 jest Testportal.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...