piątek, 22 września, 2023

WARSZTATY PRZYRODNICZE

Podczas warsztatów będzie można oglądać przez lornetki kilka gatunków ptaków wodnych, pływających na jeziorze Lednica oraz rozpoznawać ptaki niewidoczne, bytujące nieopodal w szuwarach np. bąka, trzciniaka i wodnika. Dla zainteresowanych tematyką ornitologiczną, organizatorzy przygotowali folder z opisem wymienionych gatunków ptaków. W budynku Rybakówki, będą znajdowały się odciski (tropy) zwierząt, a dla chętnych pojawi się ćwiczenie w rozpoznawaniu tropów zwierząt leśnych: dzika, jelenia, sarny, borsuka, wilka oraz ptaków: kaczki krzyżówki i żurawia. Można będzie nauczyć się orientacji w terenie za pomocą mapy i foldera z opisem przystanków, jak również wypełnić przyrodnicze karty edukacyjne.

Przy Rybakówce zapraszamy do udziału w grach i zabawach tradycyjnych, które stanowiły dawniej nieodłączny element codziennego życia człowieka (kubb, krokiet, chodzenie na szczudłach, boccia, kręgle fińskie).

Na Ostrowie Lednickim w zrekonstruowanej wczesnośredniowiecznej zagrodzie można obejrzeć wyposażenie chaty oraz zapoznać się z niektórymi elementami dawnego sposobu życia, pracami domowymi oraz poznać umiejętności wyrobu prostej krajki.

27 maja 2023 r.

Miejsce: Ostrów Lednicki

Czas trwania: 10.00-16.00

Wstęp na warsztaty w ramach zakupionego biletu wstępu do Muzeum.

Koordynator warsztatów: K. Renn

źródło: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Joanna Wieczorek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora