poniedziałek, 27 maja, 2024

Wystawa Marleny Witkowskiej-Rypiny „Portrety miast”

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Od soboty 16 marca do wtorku 9 kwietnia 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Marleny Witkowskiej-Rypiny, na ekspozycji pt. „Portrety miast”.

Marlena Witkowska-Rypina (MWR) to polska artystka wizualna, urodzona 1965 roku (www.mwrart.pl). Mieszka i tworzy w miejscowości Przyłęki pod Bydgoszczą. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprawia rysunek i malarstwo.

Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw grupowych, plenerów malarskich i festiwali sztuki. Jej prace znajdują się licznych w zbiorach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Z cyklu Portrety Miast Oslo 2021

Wystawa malarstwa „Portrety miast” jest efektem artystycznych podróży i wynikających z nich refleksji o tęsknocie do miejsc urzekających, wywołujących wzruszenia i wspomnienia. To zestaw dwudziestu obrazów powstałych w latach 2020–2023,  przedstawiających pejzaże architektoniczne. Obrazy, choć przypominają konkretne miejsca, nie są jednak dążeniem do udokumentowania zastanego motywu. Będąc w podróży, artystka nie porównywała odkrywanego przez siebie świata do tego wzorca, który jest już powszechnie znany.

Z cyklu Portrety Miast – Warszawa 2021

Marlena Witkowska-Rypina w swojej pracy artystycznej skupia się na stworzeniu nowej rzeczywistości, wyrażonej w formie estetycznej kompozycji malarskiej, która jest odzwierciedleniem jej wrażeń, zapisanych poprzez różnorodne zestawienia kolorystyczne i formalne.  

Wernisaż tej wystawy będzie miał miejsce w piątek 15 marca 2024 roku
o godz. 18:00.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.

dr Adam Kosecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...