środa, 5 lutego, 2025

Wystawa Sandry Cichorz pt. „Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?”

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Do wtorku 12 marca 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Sandry Cichorz, na ekspozycji pt. Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?”

Urodzona w sierpniowy wieczór Sandra Cichorz, zawodowo związana jest z biotechnologią. Poszukiwanie kreatywnego Alter Ego rozpoczęła po trzydziestce, kiedy to nauki ścisłe przestały jej wystarczać. Artystycznie jest w fazie prenatalnej. Oficjalnie realizuje się twórczo od 2020 roku, jednakże sztuka pasjonuje ją od dzieciństwa. Niniejsza wystawa stanowi debiut autorski w zakresie wystaw indywidualnych. Na swoim koncie posiada współautorstwo wystawy „Dwa światy”, która odbyła się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (16.12.2023 r.–05.01.2024 r.). Jest żywym dowodem na to, że prędzej czy później tłumione potrzeby pracy twórczej wydostaną się na światło dzienne. Swoimi działaniami pragnie udowodnić, że na kreatywność nigdy nie jest za późno, a po farby warto sięgać niezależnie od wieku i wykonywanej profesji.

„Wierzę, że przez środki artystyczne mogę nawiązać realną relację z odbiorcą w czasie rzeczywistym. W konfrontacji z prawdą, gdy ciało autora nie zdoła pomieścić emocji, farba staje się ich nośnikiem, a płótno wszystko znosi. Rodzi się relacja: twórca – materia – odbiorca. Ożywia ją współodczuwanie tego, co niewypowiedziane. Spotkanie w prostocie
i ciszy. Dzieło staje się pretekstem do wzajemnych poruszeń. Dynamika farby uwidacznia niecierpliwą determinację do swobodnego wyrażenia tłumionej części siebie. Barwy niosą nadzieję na zmianę, akceptację i nowe początki.”

Wystawa pt. „Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?” zaprasza odbiorcę do zatrzymania się oraz zanurzenia w głąb wewnętrznego świata wyobraźni. Zestawienie abstrakcyjnych prac stanowi pretekst do konfrontacji dzieł autorki z prawdą na temat własnego życia. Uwidacznia twórcze zmaganie w poszukiwaniu właściwej formy wyrazu. Ekspozycja podzielona będzie na trzy chronologiczne części o podtytułach: Droga, Prawda, Życie, z których ostatnia zostawia przestrzeń do twórczej interakcji z odbiorcą.

dr Adam Kosecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Zimowy Wjazd do Huty 2025- Muzeum Przy...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach jak co roku, podczas ferii zimowych...

Profesjonalna ewidencja zbiorów

Każdy pracownik muzeum doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest dokładna i ...

Pierwsze z cyklu spotkań – prelekcji d...

Prelekcja trwała 90 min. Obok traktatów o czarownictwie, które były czytane prz...