poniedziałek, 27 maja, 2024

Wystawa Sandry Cichorz pt. „Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?”

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Do wtorku 12 marca 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace Sandry Cichorz, na ekspozycji pt. Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?”

Urodzona w sierpniowy wieczór Sandra Cichorz, zawodowo związana jest z biotechnologią. Poszukiwanie kreatywnego Alter Ego rozpoczęła po trzydziestce, kiedy to nauki ścisłe przestały jej wystarczać. Artystycznie jest w fazie prenatalnej. Oficjalnie realizuje się twórczo od 2020 roku, jednakże sztuka pasjonuje ją od dzieciństwa. Niniejsza wystawa stanowi debiut autorski w zakresie wystaw indywidualnych. Na swoim koncie posiada współautorstwo wystawy „Dwa światy”, która odbyła się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (16.12.2023 r.–05.01.2024 r.). Jest żywym dowodem na to, że prędzej czy później tłumione potrzeby pracy twórczej wydostaną się na światło dzienne. Swoimi działaniami pragnie udowodnić, że na kreatywność nigdy nie jest za późno, a po farby warto sięgać niezależnie od wieku i wykonywanej profesji.

„Wierzę, że przez środki artystyczne mogę nawiązać realną relację z odbiorcą w czasie rzeczywistym. W konfrontacji z prawdą, gdy ciało autora nie zdoła pomieścić emocji, farba staje się ich nośnikiem, a płótno wszystko znosi. Rodzi się relacja: twórca – materia – odbiorca. Ożywia ją współodczuwanie tego, co niewypowiedziane. Spotkanie w prostocie
i ciszy. Dzieło staje się pretekstem do wzajemnych poruszeń. Dynamika farby uwidacznia niecierpliwą determinację do swobodnego wyrażenia tłumionej części siebie. Barwy niosą nadzieję na zmianę, akceptację i nowe początki.”

Wystawa pt. „Co widzisz, a czego nie dostrzegasz?” zaprasza odbiorcę do zatrzymania się oraz zanurzenia w głąb wewnętrznego świata wyobraźni. Zestawienie abstrakcyjnych prac stanowi pretekst do konfrontacji dzieł autorki z prawdą na temat własnego życia. Uwidacznia twórcze zmaganie w poszukiwaniu właściwej formy wyrazu. Ekspozycja podzielona będzie na trzy chronologiczne części o podtytułach: Droga, Prawda, Życie, z których ostatnia zostawia przestrzeń do twórczej interakcji z odbiorcą.

dr Adam Kosecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...