poniedziałek, 11 maja, 2026

Zamek w Pszczynie w opowieściach muzealników

„USIĄDŹ. POPATRZ. POSŁUCHAJ” zachęcają pracownicy Muzeum Zamkowego w Pszczynie i – naszym zdaniem – warto z tego zaproszenia skorzystać.

W ubiegłym roku, tuż po ogłoszeniu lockdownu, pracownicy i współpracownicy Muzeum Zamkowego w Pszczynie rozpoczęli na swojej stronie internetowej tworzenie cyklu artykułów pod wspólną nazwą „Recepta na wiedzę”. Podejmowali w nim tematy szeroko związane z działalnością muzeum.

Przez rok powstało prawie 40 tekstów. Na ich podstawie muzealnicy stworzyli serię podcastów, które będą sukcesywnie publikowane na kanale YouTube Muzeum Zamkowego. Muzealnicy opowiedzą w nich o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców zamku, historii arystokracji europejskiej oraz o różnorodnej i bogatej muzealnej kolekcji. Nie zabraknie również ciekawostek związanych z prezentowanymi w muzeum wystawami.

Pierwszy podcast – „Wojciech Kossak w Kwaterze Głównej w Pszczynie” – jest już dostępny. A więc? USIĄDŹ. POPATRZ. POSŁUCHAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...

Bezpieczeństwo danych – codzienne kopi...

W dzisiejszych czasach dane cyfrowe stanowią serce każdej instytucji muzealnej....

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...