czwartek, 29 lutego, 2024

Zapraszamy do Muzeum Śląska Opolskiego

Drodzy miłośnicy sztuki i historii! Co w tym tygodniu w Muzeum?
1)”Kulturalny Czwartek”. Dla Waszych inspiracji wstęp do naszych obiektów jest bezpłatny!
2) Warsztaty twórcze dla Seniorów. Dla naszych dojrzałych odkrywców, grudniowe warsztaty to nie tylko twórcza przygoda, ale także okazja do spędzenia wyjątkowego czasu w muzeum.
3) Spotkanie filozoficzne o 18:00 w czwartek. Czy lepsze jest być czy mieć? Rozważania filozoficzne zaczynamy już o 18:00 w czwartek. Dołącz do naszej dyskusji i poszerz horyzonty myślowe!
4) Sobota: Twórcze spotkanie dla najmłodszych. „Sobotnie pogotowie twórcze” to czas dla najmłodszych artystów, którzy chcą odkryć magię sztuki i… świąt.
5) Rodzinna niedziela w muzeum: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”. Razem z rodziną spędźcie niedzielę na pełnym uroku oprowadzaniu, gdzie poznamy tajemnice świątecznych postaci. Na najmłodszych czekają ciekawe wyzwania.

Wydarzenie/07 grudnia 2023

Warsztaty twórcze dla Seniorów: Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie. Spotkanie przy świątecznym stole. „Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum”
Zapraszamy opolskich Seniorów na kolejne spotkanie z cyklu „Wszystkie drogi prowadzą do… Muzeum”, tym razem poświęcone tradycjom świat Bożego Narodzenia w Europie. Stół to nie tylko miejsce, przy którym gromadzimy się do wspólnego posiłku, ale również przestrzeń, w której rodzą się niezapomniane opowieści. W grudniu przeniesiemy się do wyjątkowego świata europejskich tradycji bożonarodzeniowych, poznając nie tylko zwyczaje na Śląsku Opolskim, lecz także w innych państwach starego kontynentu.

Wydarzenie/07 grudnia 2023

Spotkanie filozoficzne: „Funkcjonowanie umysłu, duchowość, religia”
Zapraszamy serdecznie na spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie filozoficzne” w naszym muzeum. Czwartkowe spotkanie pt. „Funkcjonowanie umysłu, duchowość, religia” poprowadzi ceniony filozof, dr hab. Grzegorz Francuz.

Zajęcia dla osób indywidualnych/09 grudnia 2023
Sobotnie pogotowie twórcze – zajęcia dla dzieci: „Przytul bałwana” Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie skierowane do dzieci, rodzin w ramach „Sobotniego pogotowia twórczego ” w Muzeum Śląska Opolskiego, 9.12.2023 r. o godz. 12:00!

Wydarzenie/10 grudnia 2023


Oprowadzanie tematyczne: „Między św. Mikołajem, a św. Łucją”
Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu niedzielnych oprowadzań tematycznych w Muzeum, kolejne wydarzenie już 10.12.2013 r.! Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z historią dwóch postaci: Świętego Mikołaja i Świętej Łucji. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemniczych zakamarków historii, które kształtują nasze spojrzenie na okres oczekiwania, nadziei i celebracji zbliżających się świąt. Czeka na Was niezapomniana opowieść i chwila refleksji.

Muzeum Śląska Opolskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Jarmark Wielkanocny w Szreniawie ̵...

Zwiedzający mogą liczyć na bogatą ofertę rękodzieła i wiele atrakcji związanych...

Wystawa „Prymityw” z Powiś...

Wystawa przybliża twórczość Leona Kudły – rzeźbiarza uznanego za jednego z najw...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin –...

PRZEDSPRZEDAŻ - CENA  32,94 zł ! Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin...

„Prymityw” z Powiśla. Leon Kudła 1879-...

Zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Prymityw” z Powiśl...

Wtorkowe spotkanie z zabytkiem

Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na Wtorkowe spotkanie z zabytkiem. To...