poniedziałek, 27 maja, 2024

ZbieramyBudujemyPamiętamy

Muzeum Getta Warszawskiego zaprasza na najnowszą wystawę plenerową #ZbieramyBudujemyPamiętamy, poświęconą przygotowywanej przez Muzeum wystawie stałej. Na oficjalne otwarcie zapraszamy w czwartek 4 kwietnia o godzinie 12:00. Wystawę będzie można oglądać na placu Grzybowskim w Warszawie codziennie do 31 grudnia bieżącego roku.

 Muzeum Getta Warszawskiego to instytucja, która już niedługo na trwałe pojawi się na kulturalnej mapie Warszawy. Jej siedzibą będzie zabytkowy kompleks dawnego Szpitala Dziecięcego im. Bersohnów i Baumanów – jeden z nielicznych budynków, które przetrwały zagładę warszawskiego getta. Choć wystawa stała opowiadać będzie historię warszawskich Żydów od drugiej połowy XIX wieku do zakończenia II wojny światowej, jej najważniejszym zadaniem jest pokazanie tragedii ludzi zamkniętych za murem – ludzi, którzy w warunkach bezprzykładnego zniewolenia starali się zachować podstawowe wartości, których heroizm nie był jedynie heroizmem zbrojnego oporu, ale także heroizmem życia codziennego.

Wystawa plenerowa na placu Grzybowskim przybliży koncepcję wystawy stałej Muzeum. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z projektem dziewięciu galerii tematycznych, opowiadających historię podzielonego miasta.

Ekspozycja została przygotowana w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...