środa, 17 kwietnia, 2024

BATTLE(3)ASP. Bitwa ilustratorów cyfrowych

9 grudnia 2023, godz. 16.00, Patio ASP, Targ Węglowy 6, Gdańsk

Wstęp wolny

Mamy już listę osób, które przeszły pozytywnie przez nabór portfolio. Jury w składzie: Marta Shurpakova, Magda Marchocka i Wiktor Pilipczuk oceniało nadesłane pliki i spośród 17 zgłoszeń wybrało 8 osób, które staną w szranki już 9.12.2023 na Patio ASP. Wydarzenie zaczyna się o 16:00. Oto lista osób, których proces twórczy w bezlitosnej walce będziecie mogli wtedy oglądać (nazwy z instagrama):

@alinka_pralinka

@ulung_sport

@happy.obj

@3m8e.art

@gasia.gasia

@diduch_z_lozy

@freakymartin1

@bananowafontanna

O CO CHODZI W TYM WYDARZENIU?
Battle(3).asp to trzecia odsłona turnieju, który ma na celu skonfrontowanie ze sobą w widowiskowy sposób osoby tworzące w cyfrze. Jest to wydarzenie, w którym ilustratorzy_rki będą toczyć pojedynki walcząc o nagrody oraz zajęcie pierwszego miejsca na podium.

Inspiracje
Czerpiąc inspirację z bitew toczonych w subkulturze hiphop (freestyle, beatbox, graffiti, breakdance) chcielibyśmy przenieść to doświadczenie na grunt szeroko pojętej ilustracji cyfrowej. Pierwowzorem naszego pomysłu jest amerykański projekt Secret Walls, który swoje turnieje organizuje często w bardzo atrakcyjnych miejscach (m.in. popularne kluby, hale widowiskowe, siedziby wielkich firm).
Samo wydarzenie przyjmuje formę imprezy, gdzie obserwowanie pojedynków artystów_stek w połączeniu z muzyką graną przez Djów_ek staje się spektakularnym doświadczeniem dla zebranej publiczności.

Przebieg pojedynku
Pojedynek rozpoczyna się od ogłoszenia przez Jury hasła dla pary, która będzie toczyć bitwę. Każdy_a z uczestników_czek w danej parze ma za zadanie przygotować indywidualnie ilustrację w określonym czasie. Hasła będą miały formę krótkiego zdania bądź związku frazeologicznego np.: „Czarny ciągnik” lub „Jajko z niespodzianką”. Praca ma powstać „od zera” podczas pojedynku, a zgromadzona publiczność może obserwować proces jej powstawania na oddzielnym ekranie. Zabronione będzie korzystanie ze zdjęć lub gotowych komponentów (chyba, że powstały w czasie pojedynku). W turnieju udział weźmie 8 osób. Każdy z pojedynków trwać będzie 20 minut.

Ocenianie prac
Ocenianie przez trzyosobowe Jury odbywać się będzie w formie tajnej. Wynik przekazywany będzie prowadzącemu, który przedstawi tę informację zebranej publiczności. Ocenie będzie podlegać gotowa ilustracja z uwzględnieniem procesu w jakim powstała.

Nagrody
Nagrodę główną za zajęcie I miejsca stanowić będzie Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 2000 zł. Za drugie miejsce na podium należy się Nagroda ASP w Gdańsku w wysokości 1000 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymają gadżety (koszulki, torby i notesy).

Przyjdźcie wcześniej, bo przewidujemy tylko 70 miejsc siedzących! 
Dla tych co się nie zmieszczą mamy alternatywę, ale o tym dowiecie się na miejscu w dniu wydarzenia. 
Zapraszamy!
Wydarzenie FB: https://fb.me/e/58lkm6y8Y

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn Zielonoświątkowy – 19.05....

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza n...

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...