niedziela, 7 sierpnia, 2022

Beksiński w Sandomierzu

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na otwarcie wystawy w Zamku Królewskim. Na wystawie zaprezentowane zostaną wczesne fotografie oraz późne fotomontaże Zdzisława Beksińskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 3 lipca.

Fotografie składające się na wystawę w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. W większości są to czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Pozostałe to komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty.

Liczący sto kilkadziesiąt fotografii dorobek fotograficzny Z. Beksińskiego, zachowany w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Historycznym w Sanoku, należy do najważniejszych osiągnięć fotografii polskiej XX wieku. Fotomontaże komputerowe artysta wykonywał w latach 1999 – 2004, kiedy to zafascynował się możliwościami komputera w obróbce zdjęć i pracy graficznej. Głównym motywem tych prac są magiczne, nierealne pejzaże, głowy, postacie ludzkie i zwierzęce oraz zniekształcone obiekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora