niedziela, 7 sierpnia, 2022

Darmowe zwiedzanie wystawy stałej ECS dla osób z niepełnosprawnościami

Od 30 września do 10 października trwa Festiwal Kultury bez Barier. Z tej okazji, każda osoba z niepełnosprawnością, w tym także jej asystent, może skorzystać z darmowej oferty zwiedzania wystawy stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Taka możliwość będzie dostępna w godzinach normalnego funkcjonowania instytucji. 

Bezpłatny bilet, w tym także dla asystenta, można odebrać w kasie. Wraz z biletem na bezpłatne zwiedzanie otrzymuje się audioprzewodnikw polskim języku migowym dla osób głuchych lub słuchawki z audiodeskrypcją, przeznaczone dla osób niewidzących i słabowidzących. Audiodeskrypcja została przygotowana w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. 

Do otrzymania bezpłatnego biletu konieczne jest okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie.

ECS zaprasza także na dwa pokazy filmowe z cichą audiodeskrypcją w języku polskim – 9 i 10 października o godz. 12.00. Będą to filmy: „Śledztwo w domu spokojnej starości” (9.10) i „Jestem Greta” (10.10). 

O festiwalu

Festiwal Kultury bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. To wydarzenie, które integruje polskie społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego. Hasło tegorocznego festiwalu to: MOŻESZ być blisko!

W tym roku program festiwalu tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielska-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora