wtorek, 18 czerwca, 2024

Europejska Noc Muzeów: poznaj szpinakowy pałac

Podziemia szpinakowego pałacu, gabinet prezydenta Miasta, zabytkowa sala biblioteczna oraz inne najważniejsze pomieszczenia szczecińskiego magistratu. Wszystko to będzie można zwiedzić już w sobotę 18 maja podczas tegorocznej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.

Szczeciński Urząd Miasta już po raz kolejny otworzy swoje drzwi przed zainteresowanymi mieszkańcami i turystami. W tym roku, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć m.in. oryginalne neobarokowe elementy wystroju najważniejszego gabinetu mieście oraz sprawdzić na własnej skórze, jak to jest zasiadać w fotelu prezydenckim. Co więcej, będzie to także świetna okazja by poznać historię tego wyjątkowego wnętrza i niezwykłe ciekawostki z nim związane.

Jednak to nie jedyna atrakcja, która tego wieczoru będzie czekać na zwiedzających. Uczestnicy wydarzenia, oprócz prezydenckiego gabinetu, zwiedzą również schron, znajdujący się w niedostępnych na co dzień podziemiach magistratu. Nie obejdzie się również bez wizyty w innych ciekawych  pomieszczeniach szpinakowego pałacu.  Trasa zwiedzania będzie wiodła poprzez salę sesyjną, w której zapadają decyzje dotyczące przyszłości miasta, salę ślubów, gdzie młodzi mieszkańcy Szczecina ślubują sobie miłość i wierność oraz salę biblioteczną, w której zgromadzono liczne pamiątki z życia stolicy Pomorza Zachodniego oraz wyjątkowe woluminy.

Tegoroczne zwiedzanie szczecińskiego magistratu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów rozpocznie się o godzinie 18.00 i zgodnie z przyjętym planem potrwa do godziny 21.00. Wstęp bezpłatny.

Marta Kufel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...