sobota, 25 czerwca, 2022

Gdyńskie muzea również dla czworonogów

Z psem do muzeum? To możliwe. Dwie gdyńskie instytucje mają dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników czworonogów. W Muzeum Emigracji mogą oni zwiedzać budynek Dworca Morskiego ze swoimi pupilami. Wyjątkiem jest wystawa stała – tam zwierzaki nie mogą wejść ze względów bezpieczeństwa. Przyjazne psom jest również Muzeum Miasta Gdyni. Z czworonogiem można tam wejść do foyer, a także odwiedzić sklep.

Gdyńskie muzea otwierają się również na najlepszych przyjaciół człowieka i zapraszają w swoje progi wszystkie psiaki. Miłośnicy czworonogów mogą swobodnie wejść ze swoimi pupilami do Muzeum Emigracji i zwiedzić budynek Dworca Morskiego. Co więcej, mają także możliwość odwiedzenia wystawy czasowej w korytarzu. Z psem można też zawitać do kawiarni. Jedyne ograniczenie to wystawa stała. Tam czworonogi nie mogą wejść ze względów bezpieczeństwa.

– Coraz więcej instytucji kultury i muzeów w Polsce otwiera się na czworonożnych przyjaciół. Psy stają się bywalcami wielu miejsc, np. restauracji. Zmienia się nasze myślenie o czworonogach i o tym, że ich miejsce jest w domu. Są oni członkami rodziny. Dlaczego by nie wybrać się z psem do muzeum? Od zeszłego tygodnia Muzeum Emigracji daje taką możliwość. To oczywiście dobra wiadomość dla miłośników psów. Czworonożni przyjaciele już od kilku dni stawiają u nas pierwsze kroki – mówi Michalina Domoń, specjalistka ds. komunikacji z mediami z Muzeum Emigracji.

Podobnie jest w Muzeum Miasta Gdyni. Tam z psem można wejść do foyer i odwiedzić muzealny sklep.

Ostatnio instytucja okazała miłość do zwierząt w jeszcze inny sposób. W maju i czerwcu w Galerii Klif można było oglądać wyjątkową wystawę. Na ekspozycji „Zwierzęta i morze” zaprezentowano 15 fotografii pochodzących z archiwum Muzeum Miasta Gdyni. Bohaterami zdjęć były psy, koty, małpy, papugi czy albatrosy – zwierzęta, które towarzyszyły marynarzom i rybakom, a także wpisały się w gdyński krajobraz.

Kolaż zdjęć. Po lewej: Trójka marynarzy w towarzystwie psa, stojący i siedzący na podkładzie. Po prawej: pies na pierwszym planie, w tle kuter stojący na morzu. W środku jeden z rybaków.
ŹródłoUM Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora