poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

KONCERTY AKADEMICKIE AMKP W LUSŁAWICACH

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego serdecznie zaprasza na kolejne koncerty Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, które w kwietniu odbędą się w Lusławicach.

W sobotę 6 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się koncert inauguracyjny 8. Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo”. W lusławickiej sali koncertowej wystąpią dwa wielokrotnie nagradzane duety fortepianowe: Aleami Piano Duo oraz Cracow Piano Duo. W repertuarze fortepianowym znajdą się dzieła Edwarda Elgara, Johanna Sebastiana Bacha oraz Malcolma Arnolda. Ponadto tego wieczoru Orkiestra Festiwalowa pod batutą brytyjskiego dyrygenta Jonathana Manna wykona słynną „Orawę” Wojciecha Kilara.

Festiwal „Duettissimo” organizowany jest przez Katedrę Kameralistyki krakowskiej Akademii Muzycznej od 2016 roku. W bieżącym roku festiwalowi towarzyszy 2. edycja Międzynarodowego Konkursu Duetów Fortepianowych. „Duettissimo” to największy i jedyny tego typu festiwal na świecie dedykowany tego typu formacji kameralnej. Jego celem jest upowszechnianie popularnego i mniej znanego repertuaru pianistycznego oraz prezentacja nie tylko polskich, ale również zagranicznych wykonawców.

Z kolei w piątek 26 kwietnia o godz. 18:00 na scenie w Lusławicach wystąpi Chór i Orkiestra Symfoniczna AMKP pod dyrekcją Rafała Delekty. Młode pokolenie utalentowanych muzyków zaprezentuje I Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa, w którym partię solową wykona Wiktoria Białostocka. Ponadto tego wieczoru zabrzmi jedno z najbardziej cenionych przez Krzysztofa Pendereckiego dzieł – „Te Deum” Antona Brucknera!

Gorąco zapraszamy do Lusławic!

Bilety do nabycia w serwisie Bilety24.pl pod adresem: https://www.bilety24.pl/organizator/europejskie-centrum-muzyki-krzysztofa-pendereckiego-1155.html

Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne na stronie internetowej: www.penderecki-center.pl

Paulina Podżus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

ŚWIAT DZIECIĘCY W RYSUNKU I GRAFICE MA...

25 kwietnia 2024 - 23 czerwca 2024 Dwór Karwacjanów Już od czwa...

GORLICKIE ULICE – 3 MAJA

Wernisaż wystawy "Gorlickie ulice - 3 Maja" odbędzie się w piątek 26 kwietnia o...

Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźn...

28 kwietnia – 10 październik 2024 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

Miecze japońskie to nie tylko broń, al...

Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miec...

Festyn Zielonoświątkowy – 19.05....

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza n...