poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Konkurs na motyw graficzny festiwalu filmowego All About Freedom Festival

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza grafików, ilustratorki i artystów wizualnych, pracujących samodzielnie i w zespołach, również studentki i studentów do udziału w konkursie na opracowanie motywu graficznego 18. edycji filmowego ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł, a jego koncepcja artystyczna zostanie wykorzystana w materiałach promocyjnych. Projekty można zgłaszać do 7 kwietnia 2024.

Praca ma twórczo odnosić się do wartości otwartości, równości w różnorodności, wolności i praw człowieka. Warunki są tylko dwa – projekt nie może być publikowany wcześniej i musi być autorską koncepcją nie wspomaganą siłami AI. Zgłoszenia opatrzone godłem będą przyjmowane w formie cyfrowej.

Wyboru najlepszego z projektów dokona komisja konkursowa w składzie: Adam Ignaciuk – grafik, projektant znaków graficznych, książek i publikacji, Dominika Janicka  – architektka, projektantka, kuratorka, dyrektorka artystyczna Instytutu Designu w Kielcach, Krystyna Weiher-Sitkiewicz – kustoszka Muzeum Narodowego w Gdańsku, edukatorka filmowa, antropolożka i kuratorka wystaw, prof. Sławomir Witkowski – malarz, grafik, pedagog, dziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

ALL ABOUT FREEDOM FESTIVAL to coroczny festiwal filmowy organizowany w Gdańsku przez Europejskie Centrum Solidarności. Jego tematem przewodnim są różne wymiary wolności, zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym. Widzowie mają okazję oglądać filmy fabularne i dokumentalne z całego świata, w tym premiery. Projekcjom towarzyszą spotkania z artystami i twórcami kultury. Namysł nad kondycją współczesnego świata ma inspirować ludzi do zmiany rzeczywistości.

Organizatorem konkursu jest Europejskie Centrum Solidarności, a jego partnerem Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

terminy nadsyłania prac –1 marca – 7 kwietnia 2024

rozstrzygnięcie konkursu – do 19 kwietnia 2024

zasady udziału w konkursie 

Joanna Czauderna-Szreter
Europejskie Centrum Solidarności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...