środa, 19 czerwca, 2024

Kwiecień na Stawisku

Wracamy po miłej wielkanocnej przerwie. Według kalendarza świąt nietypowych w kwietniu przypada Dzień Patrzenia w Niebo. Zalecamy podziwiać niebo i przyrodę wokół jednak znacznie częściej niż tylko raz w miesiącu. Jesteśmy pewni, że pogoda będzie sprzyjać, a nasz park czeka – bramy otwarte są codziennie od 8 rano do zmroku. Przygotowaliśmy także kilka atrakcji w samym muzeum, które dodatkowo zachęcą (mamy nadzieję) do odwiedzin w Stawisku.

W niedzielne południe 14 kwietnia pod aluzyjnym tytułem „Nić ci do tego” zaplanowaliśmy otwarcie wystawy tkaniny artystycznej. Prace kilkunastu artystek pracujących z tym surowcem będzie można zobaczyć w naszej przestrzeni ekspozycyjnej. Wydarzenie objął patronatem warszawski okręg Związku Polskich Artystów Plastyków. Podczas wernisażu profesor Jerzy Bralczyk, członek m.in. Rady Języka Polskiego i Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, przybliży związki między sztuką słowa a materią, poprowadzi nas tropem wątku i osnowy.

Jako przedsmak tego spotkania polecamy zapis rozmowy z panem profesorem „Veni, vidi, vici – sztuka komunikacji z myślą o odbiorcy” z 2021 roku.

Dwa tygodnie później, 28 kwietnia o 17:00, pod hasłem „Iwaszkiewicz na afiszach” wrócimy do teatru. Wrócimy, bo w marcu mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć spektakl Teatru Telewizji „Chłodna jesień” zrealizowanego w stawiskich wnętrzach, a tym razem porozmawiamy o ostatnich adaptacjach utworów Iwaszkiewicza. Gośćmi dziennikarza Jacka Wakara będą reżyserzy Agnieszka Glińska i Wojciech Faruga, którzy opowiedzą o swoich projektach („Panny z Wilka” w Teatrze Starym i „Matce Joannie od Aniołów” w Teatrze Narodowym).

Dyrektor Muzeum

Agata Kościelna-Ratowska wraz z pracownikami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...