piątek, 22 września, 2023

Majówka pod hasłem technoczułości

Drewniana pralka klepkowa Miele, maszyna do pisania dla niewidzących Picht, luksusowy zestaw muzyczny Capello Roma (ze skalą geograficzną), kuchenka gazowa New World, lodówka Electrolux do zabudowy z lat 20. XX w., suszarka do włosów Fön, samochód Polski Fiat 508, komputer Odra 1305, czy prawdopodobnie jedyny zachowany egzemplarz minikomputera PSPD 90 krakowskiej produkcji. Te oraz inne unikatowe obiekty czekają na nowej wystawie stałej w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.

„Miasto.Technoczułość” to pierwsza w Polsce tak szeroka opowieść o rozwoju miasta i wpływie na życie jego mieszkańców. Twórcy wystawy przyglądają się miastu od strony rzeki i z powietrza. Zaglądają pod ziemię. Patrzą w niebo. Wchodzą również do fabryk i mieszkań.  

MIT zaprasza do obejrzenia wystawy w najbliższy weekend majowy. Zajezdnia przy ul. św. Wawrzyńca 15 będzie otwarta w dniach 2 i 3 maja od 10:00 do 18:00. W świat myśli inżynieryjnej wprowadzi aż 600 niezwykłych zabytków techniki, w tym eksponaty o unikatowym charakterze. Wystawa zachęca do spojrzenia na techniczny portret miasta nie tylko z uważnością i szacunkiem, ale przede wszystkim z czułością. Bilety w cenie 35 zł można nabyć w kasie bądź przez internet.

Wszystkich miłośników zdobywania wiedzy połączonej z zabawą na świeżym powietrzu MIT zaprasza natomiast do swojego drugiego oddziału przy ul. Al. Pokoju 68. Ogród Doświadczeń czeka na zwiedzających 1 i 3 maja w godz. 10:00-20:00, a 2 maja w godz. 9:00-20:00.

Więcej informacji na stronie www.mit.krakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora