czwartek, 13 czerwca, 2024

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024.

Wernisaż – 31 maja godz. 17.00, Stacja Kultura Zakopane, Chramcówki 35.

PROJEKT: MŁODE ZAKOPANE to nie tylko projekt wystawienniczy, to próba identyfikacji młodych artystów, ich aktywizacji i podjęcia z nimi stałej współpracy. Wystawa jest efektem przeglądu skierowanego do młodych zakopiańskich Twórców. Jury przeglądu wyłoniło 22 prace  i przestrzeń Stacji Kultura, stanie się profesjonalnym miejscem ich obecności w Zakopanem. Celem projektu jest odnalezienie tożsamości i treści w sztuce nowoczesnej, która tworzy się dziś, obok nas. To także projekt społeczny zagospodarowujący to, co już nas otacza, różne formy ekspresji artystycznej i kulturowej wywodzące się ze społeczności Zakopanego.

Zakopiańskie Centrum Kultury jako Organizator pragnie zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę i zrozumienie wokół Twórców czyli Młodego Zakopanego.

Stacja Kultura Zakopane  to miejsce prezentacji projektu, to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego, w poszukiwaniu emocji, wrażeń czasem tylko odpoczynku. Stacja to także początek podróży dla oferty z Zakopanego: muzycy, plastycy, młodzi Twórcy tutaj mają szansę, dzięki naszemu wsparciu wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. W budynku już dziś świadczymy bogate usługi o charakterze kulturalnym i informacyjnym nawiązując do historii dworca i klimatu przedwojennego Zakopanego, w szczególności do dorobku wielkich postaci i artystów związanych z Zakopanem. Mamy nadzieję, iż wystawa i aktywności wokół niej,  staną się dla artystów młodego pokolenia, symbolicznym początkiem artystycznej podróży, dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu.

Beata Majcher

Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury

 MŁODE ZAKOPANE 2024

pomysł i koncepcja wystawy Beata Majcher,

projekty plastyczne dr Karolina Szafran,

aranżacja wystawy dr Patyrcja Ochman – Tarkam

dziękujemy za udział w pracach jury i doradztwo: Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, Muzeum Fotografii w Krakowie – MUFO, Muzeum Tatrzańskiemu im. dra T. Chałubińskiego, Państwowemu Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, Teatrowi im. St.I. Witkiewicza w Zakopanem, TVP Kultura oraz Urzędowi Miasta  Zakopane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...