wtorek, 18 czerwca, 2024

NOC MUZEÓW 2024 W CENTRALNYM MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI

W tegoroczną Noc Muzeów, czyli 18 maja, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi będzie czynne w godzinach 18:00-01:00 (ostatnie wejście o północy).

Na odwiedzających czekają wystawy stałe:

MIASTO-MODA-MASZYNA – 3 piętra, ponad 400 eksponatów, klimat hali fabrycznej pełnej maszyn włókienniczych, historia Łodzi, wielkich fabryk i zakładów przemysłowych oraz najdłuższy wybieg modowy w Europie, czyli słynna ulica Piotrkowska z kolorowymi neonami i muralami – wszystko to zobaczycie na wystawie będącej barwną opowieścią o naszym mieście.

„Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” – wystawa ukazuje dzieje przemysłowej Łodzi z XIX i XX wieku z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. W 5 zabytkowych domach znajdują się rekonstrukcje wnętrz mieszkalnych łodzian. Będąc w środku, możemy przenieść się w czasie i poczuć się jednym z mieszkańców dawnej Łodzi.

„Sala maszyn w ruchu” – ekspozycja przybliża klimat i realia pracy, jakie panowały w fabryce włókienniczej z przełomu XIX i XX wieku; co pół godziny odbywa się tutaj pokaz pracujących krosien.

Dodatkowo tego wieczoru porwą nas do tańca dźwięki muzyki swingowej. Tancerze ze szkoły tańców swingowych Swinging Promised Land zademonstrują esencję swinga w najbardziej popularnym stylu, jakim jest lindy hop. Lindy hop to radosny taniec swingowy, który narodził się w latach 30-tych w Harlemie w Nowym Jorku. Jego cechy charakterystyczne to duża dawka improwizacji, zabawy i śmiechu — tego też nie zabraknie podczas występów. Pojawią się również elementy tańca solo jazz w najbardziej popularnej choreografii z tamtych lat, jaką jest Shim Sham.

Serdecznie zapraszamy! Spędźcie tę noc z nami!

Sylwia Meyer-Olejarczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...