środa, 7 grudnia, 2022

Od pomysłu do finisażu

System Ekspozeo to nowość na polskim rynku. Przyda się nie tylko kuratorom, ale wszystkim osobom, które są zaangażowane w organizację wystawy muzealnej.

System dla muzealników

Na rynku znajdziemy wiele programów do zarządzania projektami. Ekspozeo wyróżnia się spośród nich ważną cechą: zawiera moduły związane z obiektami i pracami typowo muzealnymi (konserwacja, digitalizacja, kwerendy).

System dostępny jest w wersji podstawowej i webowej, więc możemy pracować z nim w każdym miejscu i czasie. Dzięki aplikacji na telefon skorzystamy z niego także wtedy, kiedy jesteśmy w sali wystawowej albo… w domowym zaciszu.

Dlaczego Ekspozeo?

Ekspozeo to odpowiedź na najczęstsze problemy, z którymi zmagają się organizatorzy wystaw.

  1. To system dostępny dla wszystkich – praca nad poszczególnymi częściami wystawy oddana jest w określone ręce, ale wszystkie osoby mogą odnieść się do całości.
  2. Cały proces mamy na wyciągnięcie ręki. Nie jest to jakaś tajemna wiedza, dostępna nielicznym.
  3. Dokumenty zgromadzone są w jednym miejscu, a zainteresowane osoby mają do nich dostęp (oczywiście – w zależności od posiadanych uprawnień). Jednocześnie odchodzimy od „papierologii”, zapisywania ważnych tematów na kartkach, które łatwo zagubić. Z Ekspozeo nic się nie zgubi, wszystkie drobiazgi są dopilnowane, dopracowane.
  4. Dzięki temu, że cały proces związany z organizacją wystawy odbywa się w Ekspozeo, tworzy się „cyfrowa teczka” wystawy, która ułatwi ewaluację projektu. Może też służyć organizatorom kolejnych wystaw, którzy na ich podstawie wyciągną wnioski, aby uniknąć popełnionych przez poprzedników błędów. 
  5. Osoby zaangażowane w proces organizacji wystawy wiedzą na bieżąco, co się z nią aktualnie dzieje, są powiadamiane o ważnych terminach i każda z nich wie, na jakim etapie realizacji znajduje się dane zadanie.
  6. Panele pracy dla osób z zewnątrz, np. projektantów czy wykonawców wystaw.
  7. Sprawna i szybka komunikacja – kogity, wiadomości, powiadamianie systemowe, SMS, mail.
  8. Wsparcie rytmiczności i terminowości wykonania prac – obsługa spotkań (kalendarium, zaproszenia, powiadomienia, wprowadzanie w trakcie spotkania zapisów, uwag i komentarzy, opracowanie końcowe, zapis wniosków), określenie kamieni milowych, planowanie i weryfikacja stopnia zaawansowania zadań, wykresy Gantta.

Więcej informacji na stronie Ekspozeo.

Ekspozeo M dla mniejszych wystaw i muzeów

Prezentacja Ekspozeo

System Ekspozeo zaprezentujemy podczas konferencji „Obiekt w podróży – prawa autorskie i zarządzanie muzealiami w kontekście wystaw”, która odbędzie się 1 grudnia (online). Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora