poniedziałek, 27 maja, 2024

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Setki wykładów, pokazów, warsztatów. Wszystkie te atrakcje będą czekały uczestników jubileuszowego XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 10 maja i potrwa do 19 maja. W sobotę, 18 maja, odbędzie się Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największe cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę w Polsce północno-wschodniej. Organizuje je wspólnie 12 uczelni publicznych i niepublicznych: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Filia w Białymstoku, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Akademia Podlaska w Białymstoku, Akademia Łomżyńska, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Koordynatorem głównym imprezy jest w tym roku Uniwersytet w Białymstoku.

– To wyjątkowe wydarzenie, bo z nauką i sztuką podlaskie uczelnie oraz BPNT wychodzą do mieszkańców naszego miasta i całego regionu oferując im setki wykładów, pokazów, warsztatów. Zachęcam białostoczan do udziału, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, bo program festiwalu jest tak przygotowany, aby zainteresować szeroką publiczność – od przedszkolaków po seniorów. Miasto wspiera organizacyjnie ten festiwal – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”. Szczegóły dotyczące m.in. harmonogramu wydarzeń są zamieszczone na stronie internetowej festiwalu.

Anna Kowalska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...