piątek, 22 września, 2023

RegeneracJA na wystawie „Tajemnice codzienności…”

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu zaprasza na Drugie spotkanie wytchnieniowe dla kobiet.

W lutym spotkamy się na wystawie „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”, by niespiesznie i uważnie poznawać część poświęconą ludowej kuchni.

Sprawdzimy, jakie mamy wyobrażenia na temat dawnego wiejskiego menu i chłopskich „sprzętów AGD”. Porozmawiamy o sytości i głodzie. Będziemy zgadywać, do czego służyły poszczególne przedmioty prezentowane na ekspozycji, sprawdzimy które z nich są podobne do elementów współczesnego wyposażenia kuchni, a które definitywnie odeszły do lamusa.

Uczestniczki dowiedzą się, co dawniej na wsi jadano, w jaki sposób pozyskiwano żywność i przygotowywano posiłki, a także kiedy był czas na obżarstwo, a kiedy należało pościć.

Na różne sposoby będziemy skupiać uwagę na przedmiotach dzień w dzień dotykanych rękami kobiet krzątających się w domostwach, by zaspokajać głód i pragnienie swoich bliskich i własne. Na koniec zrelaksujemy się w przestrzeni ekspozycji, dla chętnych na matach i pod kocykami (prosimy o przyniesienie własnych mat i kocyków).

Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska

NIEDZIELA, 26 LUTEGO 2023 O 12:00 – 13:30 Arsenał, parter. Bilety: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł

Liczba miejsc ograniczona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

MY, MAŁOPOLANIE 2023

0
W niedzielę, 24 w...

Koncert z cyklu Blues Fama