sobota, 13 lipca, 2024

Cykliczność

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na otwarcie wystawy malarskiej ,,Cykliczność”, które odbędzie się 1 marca 2023 r. o godzinie 16.30 w siedzibie muzeum przy Placu Farnym 3.

Na ekspozycji zostanie zaprezentowana twórczość pani Eweliny Joanny Kuźnickiej. Tematyką przewodnią prac są światy jakie znamy, aczkolwiek przestające istnieć na naszych oczach. Wszystkie dzieła odnoszą się do faktu bezgranicznej ingerencji człowieka względem ziemi, zwierząt, roślin oraz szeroko pojmowanego uniwersum. Stworzone obrazy mają na celu ukazać świat istniejący, choć nie dla każdego dostrzegalny. Każdy widz będzie mógł odnaleźć w nich cząstkę zarówno mroku jak i światła.

Autorka wykorzystuje do tworzenia swoich prac różne techniki. Inspirację czerpie z najróżniejszych stylów z pogranicza abstrakcji, umożliwiając każdemu oglądającemu osobisty odbiór oraz własną interpretację. Bardzo ważną rolę w jej twórczości odgrywają kolory. Uzyskane barwy odgrywają w tym przypadku element nie tylko artystyczny, lecz również terapeutyczny. Wizjonerskie podejście w sposobie wykorzystania światła umożliwia ukazanie zupełnie nowego oblicza oglądanych obrazów. Wraz z jego zmianami w cyklu dobowym, zmienia się wygląd, nastrój i przesłanie prezentowanych dzieł. Do najważniejszych obrazów tej kolekcji autorka zalicza takie prace jak:

– „Pani Śmierć”
– „Splamione dziedzictwo”
– „Oda do wszystkich pożegnań”
– „Miłość”
– „Strażnicy”
– „Wojna”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...