poniedziałek, 27 maja, 2024

Rusza trzeci sezon projektu Książka w roli głównej

Szukacie ciekawych wydarzeń rodzinnych? Książka w roli głównej: Podróże to już trzecia edycja cyklu literacko-teatralnego w nietypowy sposób promującego czytanie. Globtroterzy i goście z różnych stron świata zabiorą widzów w podróż. Podczas cyklu uczestnicy będą mogli poznać teatr bliżej, współtworząc czytania performatywne. Spotkania odbędą się 21 kwietnia i 26 maja. 

21 kwietnia o 16.00 rozpocznie się kolejna edycja cyklu literacko-teatralnego Książka w roli głównej dla dzieci od 5 lat i ich rodzin. Podczas pierwszej bohaterami byli sportowcy, podczas drugiej osoby wykonujące ciekawe zawody, a trzecia edycja zabierze widzów w podróż dookoła świata. Pretekstem do spotkań będą jak zwykle dobre książki dla dzieci. Literatura dziecięca inspiruje nie tylko do zabawy, ale także do przemyśleń czy refleksji, pomagając w rozumieniu siebie i świata.  

Każde wydarzenie z cyklu polega na czytaniu wybranej książki oraz spotkaniu z gościem specjalnym. Motywem przewodnim tej edycji są międzynarodowa integracja i odkrywanie różnych kultur. Goście spotkania opowiedzą dzieciom m.in. co jedzą na śniadanie za granicą, czy Dzień Dziecka wszędzie obchodzi się tak samo oraz w co się bawią dzieci w różnych zakątkach świata. Każde spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

21 kwietnia głównym bohaterem będzie Bartek Kieżun – podróżnik i bloger kulinarny, specjalista od kuchni śródziemnomorskiej. Autor pięknych książek kulinarnych, m.in. „Italia do zjedzenia”, „Hiszpania do zjedzenia”, „Stambuł do zjedzenia” czy „Portugalia do zjedzenia”. Znajdą się w nich nie tylko świetne przepisy kulinarne, ale także ciekawostki na temat poszczególnych krajów i regionów. Antropologiczne wykształcenie Bartka Kieżuna pomaga pogłębić spojrzenie na odwiedzane miejsca.

Gość razem z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczyta „Inną podróż” Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore (Wydawnictwo Zakamarki), wciągając widownię w kreatywne zadania. Po czytaniu będzie okazja do zadawania pytań, a potem odbędą się rodzinne warsztaty tematyczne, które w interaktywny i twórczy sposób pogłębią temat czytanej książki. 

Z kolei 26 maja Teatr Miniatura odwiedzi urodzony w Grecji, lecz wychowany w Polsce Dionisios Sturis – reporter, pisarz i podcaster. Publikował w m.in. „Dużym Formacie”, „Polityce” i „Piśmie”.  Autor nagradzanych książek reporterskich, takich jak: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Zachód słońca na Santorini” oraz reportersko-kulinarnej książki „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. 

Podczas spotkania będzie czytana jego książka dla dzieci „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” (Wydawnictwo Dwie Siostry). Po czytaniu będzie można wypytać autora o wszystkie ciekawostki związane z Grecją i nie tylko. Potem na uczestników będą czekały warsztaty rodzinne w tematyce przeczytanej książki. Partnerem odcinka greckiego są: Gdyńskie Stowarzyszenie Hellada, Delikatesy greckie Agora oraz Dagoma sp. z o.o.

________________________________________________________________________________

Wstęp na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu lub online na stronie sklep.teatrminiatura.pl.

Aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych towarzyszących czytaniu, trzeba zapisać się przez formularz zgłoszeń dostępny na stronie teatru na dwa tygodnie przed wydarzeniem, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

21 kwietnia 2024, godz. 16.00

Bartek Kieżun czyta fragmenty książki „Inna podróż” Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore (Wydawnictwo Zakamarki)

Facebook

teatrminiatura.pl/r/ksiazka-w-roli-glownej-bartek-kiezun/

26 maja 2024 , godz. 16.00

Dionisios Sturis czyta fragmenty książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

teatrminiatura.pl/r/ksiazka-w-roli-glownej-dionisios-sturis/

Agnieszka Kochanowska
Miejski Teatr Miniatura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...