czwartek, 23 maja, 2024

#SERIALNAWEGIERSKIEJ – MARIUSZ BRODOWSKI MGR MORS

Serdecznie zapraszamy we czwartek 14 marca do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę pn. #serialnawegierskiej Mariusza Brodowskiego – Mgr Mors. Wystawa będzie prezentowana do 14 kwietnia br.

” #serialnawegierskiej to cykl murali „odcinków” krótkotrwałych malowanych na jednej ścianie pod wiaduktem w Nowym Sączy przy ul. Węgierskiej. Tematy obrazów są zróżnicowane, często nawiązują do aktualnych spraw w Polsce lub na świecie. W wielu realizacjach czas wykonania ma ogromne znaczenie. Podejmuję tematy społeczne, polityczne, religijne – maluje to co mnie otacza. 

Szacunek, wdzięczność, miłość to moje ulubione tematy.  Nie wszystkie murale niosą przesłanie, niekiedy bawię się formą, kolorem. Tworząc nowy mural zamalowuję poprzedni, zdarza się, że tylko coś domaluję . Łącznie powstało 184 murale do ich powstania angażowałem lokalną społeczność oraz artystów street artu. m.in Karo, Artek Leser, Mikołaj Rejs, Arkadiusz Andrejkow, Autone .

Po co to robię? Przede wszystkim lubię malować na ulicy, poprzez moje murale chcę rozbawić, motywować, skłaniać do refleksji i rzetelnej dyskusji.

Wszystkie realizacje były finansowane z prywatnego budżetu. Na tej ścianie nie wykonałem zleceń komercyjnych. Sam decydowałem co tam powstanie, wszystko co malowałem jest sygnowane moim pseudonimem Mgr Mors i biorę za to odpowiedzialność”

Mgr Mors

„#SERIALNAWEGIERSKIEJ – MARIUSZ BRODOWSKI MGR MORS”

wystawa od 14.03-14.04.2024

wernisaż – czwartek 14 marca godz. 18:00

miejsce – Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

link https://muzeum.gorlice.pl/component/ohanah/-554?Itemid=

podczas wernisażu wstęp wolny – w innym terminie wg. cennika

Mariusz Brodowski Mgr Mors – Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydział w Cieszynie. Kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja malarstwo.

Artysta malarz, twórca murali, działacz społeczny, animator, edukator. Początki jego twórczości to koniec lat 90-tych. Pierwsze lata było to stricte graffiti, które było i nadal jest inspiracją. W malarstwie łączy różne techniki oraz wykorzystuje dostępne multimedia. 

W okresie letnim działa głównie w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzy mniejsze formaty wewnątrz budynków oraz obrazy na płótnie w pracowni malarskiej. W ciągu roku prowadzi warsztaty, szkolenia, spotkania.

Barbara Zasowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...

WIKTORIA DUBOWIK / MALARSTWO, BATIK

Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa ukraińskiej artystki Wiktorii Dubow...

Nie połamać języka!!!

Już w piątek tłumaczka i filolog Beata Bednarowska będzie gościła w Poznaniu. ...

Chłop-niewolnik? Katalog wystawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Ul. Dwo...

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...