poniedziałek, 27 maja, 2024

Spacer z historyczną zbrodnią w tle

Zapraszamy na spacer z historyczną zbrodnią w tle, czyli Wrocław szlakiem Profesorów Lwowskich i lipcowej zbrodni we Lwowie 1941 roku.

Z okazji 82. rocznicy mordu Profesorów Lwowskich i ich bliskich Centrum Historii Zajezdnia organizuje spacer szlakiem wybranych miejsc upamiętniających ofiary tej zbrodni. Spacer odbędzie się w niedzielę 2 lipca, czyli w rocznicę aresztowania prof. Kazimierza Bartla, matematyka i wielokrotnego premiera, który stał się jedną z ofiar. Spotkanie przy Pomniku Martyrologii Profesorów Lwowskich (skwer Kazimierza Idaszewskiego przy Politechnice Wrocławskiej). Trasa dwugodzinnego zwiedzania wiedzie przez okolice placu Grunwaldzkiego, a zakończenie planowane jest przy pomniku prof. Stanisława Kulczyńskiego (bulwar Stanisława Kulczyńskiego przy wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego).

Dla pierwszych kilkunastu uczestników wydarzenia, którzy w miejscu spotkania zgłoszą się do przewodników, przewidziano specjalne pakiety upominkowe, w tym publikacje, vouchery i gadżety Centrum Historii Zajezdnia.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer w języku polskim poprowadzą: Kamilla Jasińska – współautorka książki „Mortui Vivunt. Przez Lwów i Wrocław szlakiem zbrodni na Wzgórzach Wuleckich” oraz Michał Karczmarek – licencjonowany przewodnik miejski.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...