środa, 19 czerwca, 2024

Środowe spotkania z historią wojskowości

Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”  spotkanie z pisarką Kamilą Cudnik, autorką trylogii, której tłem jest twierdza

Miło nam poinformować, że już 16. raz widzimy się w związku z cyklem „Środowych spotkań z historią wojskowości”. Tym razem, w dniu 28 czerwca 2023 r. o godz. 17:30, spotkamy się z pisarką Kamilą Cudnik, autorką trylogii ,,W Cieniu Twierdzy”, ”Rytuał” i ,,Oczy Małej Dziewczynki”, której akcja dzieje się w Toruniu i jego okolicach.

Będzie to opowieść o czasach, gdy Toruń był „najlepiej ufortyfikowaną knajpą Europy”, a wielki świat nieuchronnie zmierzał do wielkiej wojny. Na Dalekim Wschodzie trwał konflikt rosyjsko-japoński, carska Rosja zaczynała chwiać się w posadach, a Polacy przeczuwali, że coraz bliżej do wymarzonej niepodległości.

Krwawe morderstwa, skandale, zakazana miłość, obyczaje, wieś i miasto. Polskie ziemiaństwo i pruscy junkrowie, teatry, bale, koncerty i uprzedzenia społeczne. Akcja rozgrywa się w cieniu najlepiej uzbrojonej twierdzy na wschodnich rubieżach cesarstwa.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środę 28 czerwca o godz. 17:30 do Muzeum Twierdzy Toruń przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

tekst: Justyna Laskowska, Muzeum Okręgowe w Toruniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...